Новина детально
26 січня 2022 р.

Верховна Рада підтримала закони, які посилять антидопінгову діяльність в Україні

Сьогодні, 26 січня, Верховна Рада України прийняла Закон «Про антидопінгову діяльність у спорті» та Закон «Про внесення зміни до статті 52 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» щодо діяльності Національної лабораторії антидопінгового контролю. За Закони проголосувало 303 та 281 народний депутат відповідно. Про це повідомив Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт. 

«Зазначені закони є результатом спільної роботи команди Мінмолодьспорту та представників Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту, а також залучених спеціалістів Ради Європи і Всесвітнього антидопінгового агентства. Метою цих законів є створення найсучаснішої нормативно-правової основи антидопінгової діяльності відповідно до чинної версії Всесвітнього антидопінгового кодексу із дотриманням положень Антидопінгової конвенції. У нас є чітка позиція - нульова толерантність до вживання допінгу», - наголосив Вадим Гутцайт. 

Відтак положення Закону «Про антидопінгову діяльність у спорті»:

- розширюють термінологію з антидопінгової діяльності; 

- визначають статус Національного антидопінгового центру як спеціалізованої державної установи, що організовує та здійснює допінг-контроль у спорті; 

- містять основні положення щодо діяльності Наглядової ради антидопінгового контролю, напрями державної та регіональної політики із запобігання допінгу у спорті та зобов'язання громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості; 

- визначають основний порядок організації допінг-контролю тощо.

Також зміни, внесені до статті 52 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» щодо діяльності Національної лабораторії антидопінгового контролю, дадуть змогу створити на території України незалежну антидопінгову лабораторію, яка стане потужним сучасним науковим кластером і дозволить проводити аналіз проб українських спортсменів на території нашої країни, що, в свою чергу, буде потужним імпульсом для розширення фронту антидопінгової боротьби.

mms.gov.ua

 
24 січня 2021 г.
УРОЧИСТОСТІ В КИЇВСЬКОМУ РЕГБІ-БАРІ «3-й ТАЙМ»

Відео галерея до новини «УРОЧИСТОСТІ В КИЇВСЬКОМУ РЕГБІ-БАРІ «3-й ТАЙМ»».

22 листопада 2020 г.
Як триває НТЗ національних збірних команд України з регбі в Туреччині

Відео галерея до новини «Як триває НТЗ національних збірних команд України з регбі в Туреччині».

 
Робота «кипить»: Фотозвіт НТЗ чоловічої збірної України з регбі-15 до матчів ЧЄ