Новина детально
05 січня 2020 р.

Олег ЕТНАРОВИЧ: «У 2020 році ставимо перед командами найвищі завдання»

Підсумки 2019 року підбив президент Федерації регбі Одеської області.

Про Дитячу регбійну лігу Одеси

- Підсумки 2019 року, мабуть, логічно буде почати підводити з «фундаменту», з «базису», з того, на чому повинні будуватися всі види спорту, в тому числі і регбі: поговоримо про дитячий напрямок. Те, що діти починають знайомство з регбі вже в початкових класах - це величезний плюс для всієї нашої системи, для популяризації регбі в Одесі і Одеській області.

Я пишаюся тим, що за ці десять років існування Дитячої регбійної ліги Одеси через цей проект пройшли тисячі дітей. І нехай далеко не всі, хто грав в шкільні роки в регбі-5, став регбістом, діти назавжди запам'ятають ці емоції, вони познайомилися з нашим видом спорту. Хтось згодом продовжив грати в дитячо-юнацьких школах, хтось за цей час виріс в регбіста, що грає на всеукраїнському рівні в командах вищої ліги або навіть Суперлізі.

Дитяча регбійна ліга Одеси не просто знайомить дітей з регбі, вона робить своєрідне «щеплення» любові до цього виду спорту, заряджає духом регбі. Мені здається, що саме це є одним з найголовніших, самих глибинних смислів даного напрямку - по-хорошому «заразити» дітей любов'ю до цієї гри, показати дітям регбі, дати зрозуміти, що в регбі можуть грати люди з абсолютно різними фізичними кондиціями. Неважливо, великий ти чи легкий і швидкий - для кожного знайдеться місце на ігровому майданчику, на полі. Всі, хто грає в регбі, можуть отримувати задоволення від цієї гри. Мені здається, нам вдається донести до учасників наших дитячих турнірів те, про що я сказав вище.

За ці десять років Дитяча регбійна ліга Одеси показала колосальний прогрес. Цей проект - наймасовіший спортивний проект серед школярів у всьому місті. У змаганнях беруть участь понад сімдесят шкіл, а це - більше половини всіх шкіл, що функціонують в Одесі, понад тисячу дітей з усього міста.

Завдяки допомозі наших друзів-меценатів цей проект продовжує розвиватися, причому, для дітей участь в змаганнях абсолютно безкоштовно. Це дуже здорово. І я впевнений, що Дитяча ліга буде продовжувати розвиватися, і ми будемо відзначати всі нові ювілеї.

Про дитячо-юнацький напрямок

- Робота з дітьми та юнаками - це тривалий і трудомісткий процес. Його не можна почати сьогодні, а результати отримати вже завтра. Для цього потрібен час, якісний тренувальний процес і правильний підхід до справи. Все це тісно пов'язано з тренерами, які працюють з підростаючим поколінням регбістів. Я дуже радий, що у нас сформований справжнісінький пул дитячо-юнацьких тренерів, які домагаються чудових результатів. Я думаю, ви і самі бачите, що з року в рік наші команди завойовують все більшу кількість медалей чемпіонатів України в різних вікових групах. Наші тренери вдосконалюють свою майстерність, вчаться і звикають до роботи з дітьми, юнаками, стають справжніми педагогами, психологами, розуміючи, де і як знайти ці «ключики», за допомогою яких можна розкрити дітей, «достукатися» до них, пояснити їм те, що вони хочуть бачити в їх виконанні.

У нас працює серйозна програма мотивації дитячо-юнацьких тренерів, яка стала можливою завдяки допомозі нашого друга і мецената Сергія Анатолійовича Моцмана. І це - дуже серйозна підстава, серйозний мотив для тренерів рости і розвиватися.

Крім того, хотілося б відзначити, що в останні роки нам вдалося значно поліпшити умови для підготовки юних регбістів. Я маю на увазі наявність в місті спортивних баз для ігор і тренувань. Та робота, яка в цілому ведеться в Одесі з будівництва та реконструкції пришкільних стадіонів, звичайно ж, позитивним чином відбивається на цій ситуації. Те, що наші діти, наші команди мають можливість тренуватися на сучасних, багатофункціональних стадіонах, безумовно, тільки позитивно впливає на їх розвиток.

Я з величезним задоволенням спостерігаю за розвитком дитячо-юнацького регбі як наступної ступені після дитячого регбі-5. Цей напрямок теж розвивається дуже динамічно.

На 2020 рік ми поставили перед собою завдання, щоб в кожній віковій категорії у нас було мінімум по три команди - з кожної дитячо-юнацької школи міста - «Лідерс», «Анатра» і ОДЮСШ. Це важливо для того щоб хлопці мали регулярну ігрову практику, щоб був налагоджений змагальний процес. Важливо, щоб перед участю в турах чемпіонату України команди могли нормально зігратися і відчути на собі опір з боку суперника, який так само готується до виступів на всеукраїнській арені. Та й краще грати в рідному місті, ніж витрачати час, гроші і сили на додаткові виїзди в інші міста. До слова, у багатьох вікових категоріях у нас вже простежується така тенденція - багато наших команд займають призові місця і стають чемпіонами України, що не може не радувати.

Чи мають велике значення результати? Скажу, що ми не можемо не звертати уваги на результати. Наприклад, болючі поразки від представників Ірпеня і Києва в одній з вікових категорій обговорювалися багаторазово, багато хто сприймав це близько до серця, тому це стало мотивом і приводом для нас задуматися, внести певні корективи в нашу роботу, в тренувальний процес. І це дало результат - в минулому році команда зіграла по-іншому, значно потужніше, вона показала вже зовсім інші результати, вона вже перемагала головних суперників. Тобто, увага результатам приділяється. Хоча, звичайно, говорити про важливість результатів в підлітковому регбі - до п'ятнадцятирічного віку - навряд чи варто. У цьому віці дуже важливо зберегти кількість гравців, продовжувати розвивати їх, щоб вони могли грати в регбі в різних форматах, і поступово перебудовуватися на гру в класичне регбі. На результати ми більше звертаємо увагу в тих вікових категоріях, в яких хлопці вже досягають віку 16-17-ти років. Але це все - комплексна робота.

Звичайно ж, нас не може не радувати той факт, що наші команди зібрали великий «врожай» медалей всіх достоїнств, але мені здається, що ми повинні на місцевому рівні проводити більше фестивалів регбі, щоб діти отримували як ігрову практику, так і задоволення від гри в регбі, а на всеукраїнському рівні, звичайно ж, ми будемо ставити перед нашими командами максимальні завдання.

Про чоловіче регбі: «КРЕДО-1963», «ПОЛІТЕХНІК», ВТРАТА «АКАДЕМІЇ»

- Починаючи розмову про чоловіче регбі, хотілося б відзначити, що в порівнянні з попереднім сезоном ми не дорахувалися однієї команди - «Академії».

Як відомо, останнім часом Молодіжний чемпіонат України взагалі існував саме завдяки одеським командам - ​​«Академії» і «Політехніку». Ну а зараз склалася така ситуація, що молодіжний чемпіонат України взагалі не проводився, багато хлопців з різних причин перестали грати в регбі, поїхали виступати в інші країни або ж перейшли з молодіжного регбі у доросле, поповнивши ряди «Політехніка» і «КРЕДО-1963» . Тому цілком логічно, що «Академії» в 2019 році не було. Хоча, скажу вам, якби в Україні проходив Молодіжний чемпіонат, то, думаю, ми б знайшли можливість для того щоб в ньому була представлена ​​і боролася за титул чемпіона в тому числі команда з Одеси, як це відбувалося раніше.

Також скажу, що ті хлопці, які чудово проявили себе в «Академії», дуже успішно виступають за «КРЕДО», де продовжують прогресувати.

Дуже порадував «Політехнік», який знайшов можливість самоорганізуватися, знайти джерела фінансування і без втрат пройти чемпіонат України серед команд вищої ліги. Це - відмінно, це приємно, хлопці - молодці, їх тренер - Зураб Кікачеішвілі - також продовжує будувати бойовий колектив, який приносить результат.

Якщо говорити про «КРЕДО», то тут, звичайно ж, вже приємний сам факт повернення команди в Суперлігу. Я вважаю, що це необхідний крок, розумію, що ми повинні разом докладати зусилля для розвитку не тільки одеського, а українського регбі в цілому.

Незважаючи на дуже молодий склад, «розбавлений» сімома-вісьмома досвідченими гравцями, «КРЕДО» посів друге місце в Суперлізі. Ми всі дуже раді, що команді вдалося провести перший після повернення в «еліту» українського регбі сезон на гідному рівні.

Звичайно ж, ми розуміємо, що індикатором виступів «КРЕДО» є ​​ігри з харківським «Олімпом». І якщо першу гру наші земляки програли вдома з розгромним рахунком, то в останній грі сезону, що проходила в Харкові, на полі була вже зовсім інша команда - молода, перспективна, що дала бій професіоналам і беззмінному чемпіону нашої країни. У першому таймі взагалі гра була практично рівною. Тобто, ми сміливо можемо говорити про те, що хлопці істотно додали по ходу 2019 року. Сподіваюся, в 2020 році «КРЕДО» продовжить розвиватися.

Також хотілося б відзначити в цілому успішний виступ команди в турнірах з регбі-7. Незважаючи на те, що схема турнірів не залишає шансів новим командам поборотися за високі місця, адже їм в суперники відразу ж потрапляє харківський «Олімп», «КРЕДО» в результаті наблизився до призової трійки, а в наступному сезоні, впевнений, побореться за один з комплектів нагород у всіх турнірах, в яких братиме участь.

Дуже показово, що в турнірах з регбі-7 середній вік гравців нашої команди становив всього 19 років. Так, з «Олімпом», звичайно ж, змагатися дуже важко, але ця молода команда вже зараз здатна потіснити хмельницьке «Поділля» з його звичного другого місця. У минулому сезоні наші суперники з Хмельницького кілька разів йшли від поразок лише на останніх секундах.

Я впевнений, що «КРЕДО» йде правильним курсом разом з його тренером Дмитром Федишиним. Це саме його заслуга, що хлопці, так би мовити, «мужніють», рвуться в бій, такі ігри дають їм «загартування» і підстави сподіватися на те, що в 2020 році гра і результати команди будуть ще вищими.

Про плани на 2020 рік

- Звичайно ж, в 2020 році ми хочемо зробити крок вперед, інакше складно мотивувати і себе, і хлопців. В цілому, наша регбійна структура продовжить розвиватися і рости, у нас є для цього всі підстави. Весь колектив, всі ті люди, які люблять регбі, залишаються з нами в нашій великій регбійній сім'ї - це і наші меценати з Одеського регбійного союзу, і наші друзі з Одеського регбійного братства, і команди, і тренери, і діти, і юнаки, і дівчата, і дорослі регбісти, і журналісти. Оскільки у нас є великий колектив однодумців, можна говорити про те, що у нас є всі підстави сподіватися на нові успіхи.

У 2020 році ми ставимо перед нашими командами завдання виграти всі турніри, в яких вони братимуть участь. Це - традиційна заявка і високий статус одеського регбі. Нижче ми опускатися не можемо, та й не хочемо. Тому хочемо домогтися максимальних результатів у всіх турнірах.

Звичайно ж, вирішити такі завдання багатьом буде складно, але підстави на це у нас є.

Очікуємо прогресу і в турнірах з регбі-7. Я вважаю, що «КРЕДО» під силу увійти як мінімум до трійки лідерів Суперліги і Кубка України з "сімки". Ну і сподіваємося на напружені і цікаві ігри в регбі-15 з харківським «Олімпом». Упевнений, ми зможемо скласти конкуренцію нашому гранду. Якщо ми всі будемо працювати разом, в унісон, думаю, у нас все вийде.

З НОВИМ РОКОМ ТА РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

- Я дуже радий мати можливість привітати всіх з Новим роком та Різдвом Христовим! І щиро хотів би побажати всім любителям регбі міцного здоров'я, можливості залишатися з нами, залишатися з тими людьми, які поділяють любов і відданість нашій грі. Я впевнений, що це допоможе всім нам зарядитися оптимізмом, що це принесе нам в 2020 році ті результати, на які ми розраховуємо. З Новим роком, друзі, з наступаючим Різдвом Христовим! Всім щастя, здоров'я, благополуччя!

credo63.com

 
21 червня 2024 г.
Регбісти Збірної Харківської області – володарі золотих медалей чоловічої Суперліги з регбі-7 сезону 2024 року!

Відео галерея до новини «Регбісти Збірної Харківської області – володарі золотих медалей чоловічої Суперліги з регбі-7 сезону 2024 року!».

30 вересня 2023 г.
Чемпіонат України з регбі-15 (чоловіки): збірна команда м. Києва вдома розгромила одеський «Кредо-63»

Відео галерея до новини «Чемпіонат України з регбі-15 (чоловіки): збірна команда м. Києва вдома розгромила одеський «Кредо-63»».

 
Чемпіонат України з регбі-7 серед чоловічих команд Суперліги відвідали Незламні! (ФОТО)