Новина детально
03 квітня 2019 р.

Швидкість, сила, інтелект - регбі! Підписано Меморандум про співробітництво між Федерацією регбі України та ВГО «Кадетська співдружність»

Вчора, 2 квітня 2019 року, відбулася важлива подія, яка заклала підвалини дуже корисного починання: між ГО "Федерація регбі України" та ВГО "Всеукраїнська асоціація "Кадетська співдружність" було підписано Меморандум про співробітництво.

Церемонія підписання проходила на території Ліцею-інтернату №23 "КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС" Шевченківського району м. Києва, гостинні стіни якого запропонувала для цієї доброї справи його директор Наталія Михайлівна Головіхіна. Це місце було обрано не випадково. Зараз тут працює вчителем фізичної культури і за сумісництвом тренером команди ліцею-інтернату з регбі, легендарна людина - майстер спорту, Заслужений тренер України, тренер збірної команди України та СРСР з регбі Ігор Петрович Бобков. Саме Ігор Петрович став ініціатором знайомства Президента ГО "Федерація регбі України" Євгена Володимировича Баженкова з Президентом ВГО "Всеукраїнська асоціація "Кадетська співдружність" Романом Володимировичем Солодким.

Перед підписанням Меморандуму директор ліцею-інтернату №23 "КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС" Наталія Михайлівна Головіхіна провела невеличку екскурсію навчальним закладом. Гості були приємно вражені винятковою атмосферою радості, щастя, спокою, ввічливості. Педагогам ліцею-інтернату вдалося гармонійно поєднати в одних стінах досвід класичного жіночого та чоловічого виховання. Як "інь" та "янь", тут існують поруч та підживлюють одне одного МУЖНІСТЬ та ТЕНДІТНІСТЬ.

Цілі наших організацій дуже схожі: це виховання здорового покоління юнаків та дівчат, розвинутих інтелектуально та фізично, вміючих відповідати за себе і товаришів по команді - майбутньої еліти, якою буде пишатися Україна. Федерація регбі охоплює у своїй діяльності усю Україну, має представництва в регіонах. Таку ж розгалужену мережу представництв має і "Кадетська співдружність". Військові, військово-морські ліцеї та ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою є в усіх куточках нашої країни.

Меморандум передбачає спільну роботу зі створення в кадетських навчальних закладах команд з регбі, а також української кадетської збірної. Крім того, в документі прописано прагнення до започаткування кадетського турніру з регбі між командами ліцеїв. Перший такий турнір ми будемо намагатися провести вже наступного року. Отже, плани дуже амбітні. Через два місяці розпочинається Всеукраїнська спартакіада військових, військово-морських ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, що пройде в Одесі з 30 травня по 2 червня. На зустрічі було вирішено в рамках Спартакіади провести майстер-клас з регбі, метою якого буде знайомство вчителів фізкультури та начальників ліцеїв з цією фантастичною, по-справжньому лицарською грою.

Чому саме регбі? Як розповів спортивний директор Федерації регбі України, майстер спорту Олег Васильович Залізний, ця гра дуже популярна серед військовослужбовців. Регбі є одним з провідних і масових видів спорту, що охоплює більше 120 країн і 6 мільйонів прихильників. Цей вид спорту обраний для підготовки дітей в школах, університетах і військових підрозділах США, Великої Британії, Франції, інших країн НАТО. Унікальність регбі полягає в тому, що це єдиний командний вид спорту, що найбільш гармонійно розвиває фізичні, моральні і ментальні якості спортсменів. В багатьох арміях світу проводяться регулярні чемпіонати, вінцем змагань для яких є щорічна гра між регбійними силами армії і флоту. В рамках альянсу НАТО проводяться офіційні турніри з регбі серед військових, що слугує укріпленню дружніх стосунків між країнами, відчуття партнерства по зброї. Регбі близька військовим за філософією, тому що правила гри передбачають утримання своєї території на майданчику. Гра поєднує спритність, влучність, тактичне мислення та силову боротьбу - усе, що потрібно справжньому воїну.

Меморандум передбачає також проведення майстер-класів та навчальних зборів з вчителями фізичної культури, які захочуть стати тренерами з регбі у своїх ліцеях та створити власні команди, а також включити модуль з регбі до факультативної програми з фізичної підготовки.

Отже, пропонуємо начальникам військових, військово-морських ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, яких зацікавила ця інформація, зв'язуватися з нами та починати регбі-історію ваших навчальних закладів. Ми впевнені, що регбі стане додатковим потужним мотиватором для вступу підлітків до ліцеїв, а потім - для приєднання до всесвітньої військової родини шанувальників цієї шляхетної гри.

www.cadet.org.ua

 
24 січня 2021 г.
УРОЧИСТОСТІ В КИЇВСЬКОМУ РЕГБІ-БАРІ «3-й ТАЙМ»

Відео галерея до новини «УРОЧИСТОСТІ В КИЇВСЬКОМУ РЕГБІ-БАРІ «3-й ТАЙМ»».

22 листопада 2020 г.
Як триває НТЗ національних збірних команд України з регбі в Туреччині

Відео галерея до новини «Як триває НТЗ національних збірних команд України з регбі в Туреччині».

 
Юніорська збірна України (до 18 років) з регбі-15 завершила перший навчально-тренувальний збір 2020 року (ФОТО)