Новина детально
13 листопада 2019 р.

Христина КАТІЛОВА: «Успіх збірної Одеси полягає в тому, що ми навчилися використовувати сильні сторони наших гравців»

Підсумки 2019 року для прес-служби Федерації регбі Одеської області підвела тренер жіночої збірної Одеси Христина Катілова.

- Христино Анатоліївно, як в цілому охарактеризуєте сезон, що завершився, для жіночої збірної Одеси?

- Сезон вийшов дуже насиченим, нерівним, ми витратили багато часу на те, щоб збалансувати команду, щоб дівчата вийшли на однаковий рівень підготовки. З цим реально були проблеми, адже збірна Одеси формувалася з різних команд, наші регбістки виступали в турнірах різного рівня - хтось мав за спиною великий досвід виступів на всеукраїнській та міжнародній аренах, в тому числі - у складі збірної України, а хтось тільки-тільки перейшов з дитячого регбі у доросле. Але, зізнаюся, це був цікавий досвід. Разом з дівчатками ми вчилися, помилялися, знаходили слабкі сторони, виправляли свої помилки. Ну і, звичайно, в цьому сезоні нам вдалося у всій красі проявити свій бійцівський характер. Точніше, у другій його частині. У найвідповідальніший момент ми розігралися, згуртувалися, обіграли головного суперника - київський «Авіатор» - чотири рази поспіль, в результаті чого завоювали і Кубок України, і «золото» Суперліги, а трохи пізніше успішний сезон підкріпила своїм «золотом» чемпіонату України ще й наша молодіжна команда.

- Зізнайтеся, чи могли ви мріяти ще влітку про те, що команда завоює всі три трофеї, з огляду на її положення в турнірній таблиці Суперліги і ряд травмованих гравців?

- Ми не те, що могли мріяти і мріяли - ми спочатку розраховували на те, що виграємо не тільки чемпіонат України, а й завоюємо Кубок країни. Всі старалися, працювали на тренуваннях, робили все від себе залежне, щоб в Одесі, в результаті, було зібрано все «золото». Додатковою мотивацією для багатьох з нас було те, що в минулому році тоді ще «Білим Ангелам» не вдалося виграти Кубок України - його завоював київський «Авіатор», а роком раніше трофеєм володіла «Отрада». Зараз же ми згуртувалися воєдино і, звичайно ж, хотіли виграти все, що можна. І нам це вдалося, чому ми дуже раді.

- Що, на ваш погляд, стало запорукою успіху жіночої збірної Одеси у другій частині сезону?

- Нам вдалося завоювати всі три трофеї завдяки тому, що ми знайшли правильних гравців на потрібні позиції, завдяки тому, що лідери команди виступали з величезним бажанням і мотивацією, а наша молодь, яка раніше не могла пробитися до складу, проявила себе так, що наприкінці сезону вже виступала на одному рівні з досвідченими регбістками. Допомогло в цьому також і участь наших дівчаток в зборах і іграх збірної України U-18.

Ми наполегливо тренувалися, але робили це з величезним задоволенням, в колективі панує прекрасна атмосфера, незважаючи на різницю гравців у віці. За рахунок того, то ми працювали і грали на позитивній хвилі, ми зуміли переломити хід невдало сценарію розвитку подій і восени вийшли на пік форми, в результаті чого і добилися такого успіху.


- Кого б хотіли відзначити як кращих гравців команди в сезоні, що завершився? Можливо, когось можна назвати «відкриттям сезону»?

- Знаєте, дуже складно виділити когось конкретно, адже в різних частинах сезону, різних турах або конкретних іграх, з різних причин були відсутні деякі дівчатка, а в їх відсутність функції лідерів на себе брали різні гравці.

Звичайно ж, зазначу наших досвідчених «бійців» - Олю Суркову, Настю Бардику, Катю Ткаченко, Марину Бородіну, яка, на жаль, пропустила пів сезону через травму.

Дуже порадувала Настя Крижанівська, яка відмінно впоралася зі своєю роботою на краю, хоча вона дуже переживала спочатку з цього приводу. Велику частину сезону Настя грала в сутичці, а потім, через травму Марини Бородіної, перейшла на віяло, на дуже відповідальну позицію. Але, як ви бачите, у неї все вийшло! Даремно переживала!

Окремо хотілося б відзначити нашу «Ксену» - Оксану Пасічко, яка відновилася після важкої травми і операції, змогла перемогти свій страх, позбутися від непотрібних психологічних моментів, і виконала свої функції на полі на всі сто відсотків. Вона сміливо вела сутичку вперед, вигравала найважливіші метри, вся силова, важка боротьба була на ній.

На фініші сезону в основному складі все частіше почала з'являтися і Оксана Колінько, яка демонструє надійну гру, незважаючи на те, що цієї осені вперше грала в основі.

Ну а «відкриттям сезону», я, мабуть, назву Настю Кузьміну. У 2019 вона зробила приголомшливий прорив - якщо в перших двох турах Суперліги Настя не дотягувала до рівня основного складу жіночої збірної Одеси і грала за команди з Харкова та Тернополя, то після того, як потрапила в збірну України за своїм віком, набрала чудову форму, набралася досвіду, в результаті чого в кінцівці сезону я почала довіряти їй місце в основі, де вона грає з куди більш досвідченими гравцями. Сподіваюся, Кузьміна продовжить прогресувати і в наступному році!

В цілому, хотілося б відзначити, що в другій частині сезону наш колектив однодумців перетворився в справжню команду, а наш підсумковий успіх - не успіх певного гравця або кількох гравців, а наслідок того, що ми знайшли і змогли правильно використовувати сильні сторони кожної з дівчаток.


- Яка гра вам запам'яталася найбільше?

- Я думаю, що не тільки мені, а й іншим нашим дівчатам найбільше запам'яталася гра з київським «Авіатором» в четвертому турі Суперліги, який проходив в Києві. Ми програвали в рахунку, потім перехопили ініціативу, вели з такою перевагою, яка дозволяла нам вже тоді стати чемпіонками України ... У тій грі, здається, було все: попередження, бійка, червоні картки, неймовірно багато боротьби, драматична розв'язка, внаслідок якої ми з «Авіатором» набрали однакову кількість очок за підсумками чотирьох турів, і змушені були грати Супер фінал. Це був самий емоційний і точно запам'ятався найбільше матч в 2019 році, який згуртував нашу команду і позитивно вплинув на наш настрій і впевненість в своїх силах.

- Які плани команди на найближчий час?

- Відразу після закінчення Молодіжного чемпіонату України, який, як ви знаєте, блискуче виграли наші дівчатка, ми почали будувати плани на найближче майбутнє. Зараз команда знаходиться у відпустці, але дівчата вже скучили по регбі, тому в найближчий понеділок, 18 листопада, ми збираємося і починаємо підготовку до наступного сезону.

- Над чим, перш за все, плануєте працювати в зимовий період?

- Оскільки в наступному році ми хочемо захистити свої титули, нам потрібно буде провести колосальну роботу. Наскільки я знаю, частина наших досвідчених гравців вже не буде виступати на цьому рівні, а без досвідчених регбісток, як ви розумієте, буде дуже складно. Таким чином, вся робота буде зводитися до того, щоб награвати нашу молодь, виводити її на високий рівень, завдяки якому дівчата зможуть конкурувати з більш досвідченими суперницями.

Перш за все, почнемо працювати в тренажерному залі, займатися легкою атлетикою, будемо набирати форму, закладати фундамент на весь наступний рік.

Наше завдання - не тільки виграти всі внутрішні турніри, а й допомогти нашим дівчатам пробитися в збірну України. Як відомо, нещодавно національну збірну нашої країни очолив новий головний тренер - Олександр Мігунов, тому в грудні, судячи з усього, будуть проводитися навчально-тренувальні збори, такий собі «перегляд» кандидатів на потрапляння в збірну України. Мені дуже хочеться, щоб шанс проявити себе отримала максимальна кількість одеситок. Вони заслуговують на це і, звичайно ж, будуть робити все, щоб в майбутньому представляти честь країни на міжнародній арені.

- Що побажаєте дівчатам, які відпочивають останні дні перед поверненням в тренувальний процес?

- Оскільки в 2020 році ми хочемо знову поборотися за всі трофеї, які виграли в цьому, хочу побажати дівчатам, щоб вони не розслаблялися, щоб не заспокоювалися, не зупинялися на досягнутому, ставили перед собою нові цілі і досягали їх разом з нашою командою і зі збірною України.

credo63.com

 
21 червня 2024 г.
Регбісти Збірної Харківської області – володарі золотих медалей чоловічої Суперліги з регбі-7 сезону 2024 року!

Відео галерея до новини «Регбісти Збірної Харківської області – володарі золотих медалей чоловічої Суперліги з регбі-7 сезону 2024 року!».

30 вересня 2023 г.
Чемпіонат України з регбі-15 (чоловіки): збірна команда м. Києва вдома розгромила одеський «Кредо-63»

Відео галерея до новини «Чемпіонат України з регбі-15 (чоловіки): збірна команда м. Києва вдома розгромила одеський «Кредо-63»».

 
ВЕТЕРАНИ УКРАЇНСЬКОГО РЕГБІ ЗІГРАЛИ МАТЧ ПАМ’ЯТІ ЛЕОНІДА ШЕЛЕСТОВИЧА В ОДЕСІ