Новина детально
14 червня 2022 р.

Антидопінгова спільнота демонструє солідарність з Україною, тестуючи її спортсменів за кордоном

На знак солідарності та турботи про цілісність глобальної антидопінгової системи, група з 19 національних антидопінгових організацій (НАДО) погодилася провести та оплатити тестування елітних спортсменів з України, які зараз проживають та тренуються в інших країнах.

У контексті російського вторгнення в Україну Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) отримало запит від Національного антидопінгового центру України (НАДЦУ) з проханням про допомогу у забезпеченні належного тестування українських спортсменів, які були змушені покинути країну, поза змаганнями, під час тренувального процесу. Відтак ВАДА повідомило низку НАДО, що українські спортсмени проживають під їхньою юрисдикцією, і попросило включити їх у свої плани тестування. Усі без винятку НАДО відреагували позитивно, одразу ж запланувавши включення цих спортсменів та оплату додаткових обстежень.

Президент ВАДА Вітольд Банька заявив: «Глобальна антидопінгова система заснована на співпраці. Йдеться про те, щоб наздогнати упущене та проявити солідарність з нашими сусідами, які можуть опинитися в скрутній ситуації. Мова йде про те, щоб стежити за іншими, оскільки слабкість у будь-якому місці впливає на всю систему в цілому. Тому дуже приємно спостерігати такий рівень співпраці між країнами.

«Ми написали постраждалим національним антидопінговим організаціям, очікуючи, що багато з них погодяться організувати та оплатити тестування. Ми були в захваті від того, що кожен з них відповів швидко та позитивно. Війна в Україні – це трагедія, яка забрала багато життів. Проте вона виявила найкраще у світовій антидопінговій спільноті. Проявляється велика солідарність. У цей час ми всі об’єднані зі спортсменами та колегами чистого спорту з України і робимо все можливе, щоб підтримати їх та зберегти цілісність системи», —  зазначив Вітольд Банька.

Водночас, виконуючий обов’язки директора НАДЦУ Олександр Гурин зазначив, що аби забезпечити рівні для всіх можливості участі у чистому спорті, кожна країна повинна мати ефективну та належну антидопінгову програму.

«У цей важкий для України час ми робимо все можливе, щоб гарантувати принципи чесної гри та дати можливість українським спортсменам виступати на міжнародному рівні. Але ми б не змогли цього зробити без допомоги антидопінгової спільноти. Ми вдячні керівництву ВАДА та всім НАДО, які відповіли на його заклик до швидкого реагування на запит НАДЦУ. Цим ви демонструєте світові свою людяність і солідарність. Ми цінуємо внесок кожного в нашу програму тестування і продовжимо робити нашу роботу разом», —  наголосив Олександр Гурин.

Серед 19 НАДО Польське антидопінгове агентство (POLADA) безпосередньо співпрацює з НАДЦУ і надає значну підтримку його співробітникам. Ця підтримка включала зобов’язання провести до 100 тестів українських спортсменів у Польщі, а також приймати менеджера з тестування НАДЦУ у Варшаві протягом останніх кількох місяців.

19 НАДО зараз спілкуються безпосередньо з НАДЦУ, щоб планувати подальші дії. Зі свого боку, ВАДА продовжує надавати Україні підтримку в перегляді всієї відповідної інформації та документації, якщо це необхідно, а також надає практичні рекомендації. Наразі НАДО провели 109 тестів українських спортсменів, які проживали за кордоном під час війни. Ще 54 тести були також проведені НАДЦУ в Україні в тих областях, де це безпечно.

НАДО, які беруть участь в ініціативі:

- Бельгія (Спільнота Фландрії)

- Болгарія

- Хорватія

- Чеська Республіка

- Естонія

- Франція

- Німеччина

- Угорщина

- Італія

- Литва

- Польща

- Португалія

- Румунія

- Словаччина

- Словенія

- Іспанія

- Швейцарія

- Туреччина

- США

Окрім звернення до ряду НАДО, також ВАДА звернулася до усіх міжнародних федерацій, до складу яких входять українські спортсмени, щоб переконатися, що вони перевіряють їхнє місцезнаходження та продовжують проводити тестування поза змаганнями, коли це доречно та відповідно до їхніх планів тестування. ВАДА також заохочує ці міжнародні федерації продовжувати співпрацю з НАДЦУ, обмінюватись планами тестування та, за необхідності, збільшувати кількість українських спортсменів у своїх пулах тестування та/або розглянути можливість тестування українських спортсменів на змаганнях. Відповідь міжнародних федерацій була такою ж позитивною, як і від НАДО. З початку війни міжнародні федерації провели понад 200 тестувань українських спортсменів (як під час змагань, так і поза ними).

Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА)

 
30 вересня 2023 г.
Чемпіонат України з регбі-15 (чоловіки): збірна команда м. Києва вдома розгромила одеський «Кредо-63»

Відео галерея до новини «Чемпіонат України з регбі-15 (чоловіки): збірна команда м. Києва вдома розгромила одеський «Кредо-63»».

25 вересня 2023 г.
КЛАСИЧНЕ РЕГБІ ПОВЕРНУЛОСЯ НА РЕГБІЙНІ ПОЛЯ УКРАЇНИ!

Відео галерея до новини «КЛАСИЧНЕ РЕГБІ ПОВЕРНУЛОСЯ НА РЕГБІЙНІ ПОЛЯ УКРАЇНИ!».

 
НАГОРОДЖЕННЯ ЗАСНОВНИКІВ та ВЕТЕРАНІВ РЕГБІ КПІ ім. Ігоря Сікорського