Новина детально
07 лютого 2021 р.

Роман КОВАЛЕНКО - про студентське регбі, перспективи «Моряків» та регбійне майбутнє свого сина

Rugby.od.ua продовжує підбивати підсумки минулого сезону.

Сьогодні пропонуємо вашій увазі ексклюзивне інтерв'ю з унікальною в одеському регбі людиною, яка приносить йому користь в абсолютно різних іпостасях.

Роман Коваленко є гравцем одеського «КРЕДО-1963», тренером команди Морського училища №3 RC «Sailors» і керівником Молодіжно-студентської ліги Одеси.

З ним ми поспілкувалися про те, яким вийшов 2020 рік для нього особисто, студентського регбі в Одесі і команд, до яких він має пряме відношення.

- Романе Олеговичу, розумію, що тема неприємна, але, як то кажуть, без цього в 2020 році не обійшлося ... Ви керуєте Молодіжно-студентською лігою Одеси, однак через карантин і дистанційне навчання провести в минулому році хоча б один турнір серед студентів не вдалося. У зв'язку з цим, питання: як у нас йдуть справи зі студентським регбійним рухом, які плани на наступний 2021 рік?

- 2020 рік, звісно, вийшов для студентів цікавим. Думаю, збулася мрія багатьох з них: менше вчишся, більше заробляєш оцінок, сидиш удома, нічого не робиш і все добре! (Сміється) Але це з одного боку. З іншого боку, звичайно, 2020 рік не дозволив нам провести заплановані студентські турніри з регбі - чемпіонат Молодіжно-студентської ліги Одеси, Кубок МСЛО, обласні студентські ігри серед хлопців і дівчат, ми не сформували збірну, яка повинна була захистити титул чемпіона України серед студентів ... Знову ж таки, Всеукраїнська універсіада також не була проведена. Хлопці, які грають в наших змаганнях, звичайно ж, засмутилися, як і всі ми. Так що, так, через коронавірус утворився величезний і нікому не потрібний пробіл в змаганнях. Але ми не здаємося! У новому 2021 році спробуємо провести серію турнірів для наших студентів, щоб всі змогли отримати ігровий досвід і визначити найсильніші студентські команди Одеси.

- Минулого року на регбійній мапі України з'явилася нова команда – команда Морського училища №3 RC «Sailors». У ній виступають переважно курсанти училища, які продовжують одеські традиції, адже в майбутньому ці регбісти стануть моряками, будуть «ходити» по морях і океанах. Команда показала хорошу гру і зайняла третє місце в першій українській лізі з регбі-7, програвши лише дві гри - і то, землякам з «Лідерс». Як ви розцінюєте виступ «моряків»? «Бронза» в дебютному сезоні - це привід для радості або ж хлопці все-таки засмутилися?

- Ми спілкувалися з хлопцями і до турніру, і після нього, готували їх до того, що це не просто їх дебют на всеукраїнському рівні, а й дебют в чемпіонаті України серед дорослих. У нас більшість гравців - це курсанти, які прийшли після дев'ятого класу, після школи, вони ще зовсім юні. А завдяки участі в першій лізі серед дорослих, ми їх поступово підводимо до того, що вони дорослішають, «мужніють», роблять перші кроки в дорослому регбі, дорослому житті, студентстві. Для них це дуже корисний досвід, прекрасний поштовх і відмінна мотивація. Тому про те, щоб засмучуватися, ніхто не говорить. Призове місце, «бронза» - це дуже добре для дебюту, ми дуже пишаємося хлопцями, вони всі виклалися на сто відсотків, старалися, у них був дуже насичений графік ігор і мінімальний час для підготовки до турніру. Крім того, багато хто з наших регбістів брали участь в дитячо-юнацьких змаганнях в своїх вікових категоріях - «до 16 років», «до 17 років», де також досягли чудових результатів у фінальних частинах чемпіонатів України.

А вийти на поле і зіграти не проти своїх ровесників, а проти дорослих чоловіків, проти «дядьків», багато хто з яких в два рази старше, показати свій характер, одеський, морський, свої вміння - це дорогого коштує. А головне те, що хлопці не бояться, вони зрозуміли, що можуть грати, можуть перемагати. Це дуже здорово і приємно. Так що я вважаю, що це великий-великий-великий успіх для них.

- Чи можна вважати команду «Моряків», крім усього іншого, певним трампліном для майбутнього юних регбістів?

- Безумовно, ми працюємо з підростаючим поколінням, тримаємо планку розвитку, задану президентом Федерації регбі Одеської області Олегом Етнаровичем. Адже ми приймаємо дітей зі школи, створюємо їм умови, допомагаємо адаптуватися в студентському житті, в юнацькому, студентському, а потім і дорослому регбі. Це як раз той період, коли кожен для себе може вирішити - займатися йому регбі в подальшому, вибирати інший вид спорту чи взагалі не брати участь в спортивному житті міста. Звісно ж, у всіх є шанс опинитися в підсумку в команді Суперліги - будь то «КРЕДО-1963», «Політехнік», який-небудь інший клуб України чи навіть в іншій країні. Тому, вважаю, дуже важливо «вести» хлопців від самої школи, давати їм можливість органічно поєднувати свій спортивний розвиток і здобуття освіти.

- Ви провели короткий, але насичений сезон в якості гравця одеського «КРЕДО-1963», який знову завоював «срібло» української Суперліги. Як розцінюєте сезон-2020?

- Говорячи суб'єктивно, висловлюючи виключно свою точку зору, скажу, що за п'ятибальною шкалою - це тверда «трійка». Моя думка впирається на те, як особисто я реалізував себе в 2020 році на полі. Ви самі бачили, що «КРЕДО-1963» зараз помітно омолодився, це - симбіоз досвіду, молодості, тренерської майстерності. Перед нами завжди стоять максимальні цілі. Навіть незважаючи на те, що ми - аматорська команда, ми завжди хочемо перемагати. Всіх і всюди. Ми - максималісти. Для цього ми стараємося, робимо все від себе залежне. Команда стала другою, Суперлігу ми пройшли не без «пригод», були і злети, і падіння, тому для мене це поки «трійка». Хочеться рости, розвиватися, хочеться бути краще, сильніше, виправити свої помилки, яких було більш ніж достатньо в минулому сезоні. Те, що сезон вийшов дуже коротким, стислим, ніяк не вплинуло на гравців, адже ми спортсмени, повинні перебувати в тонусі при будь-яких обставинах. Звичайно, над нами тяжіла відповідальність за результат, це багатьом заважало з психологічної точки зору, але якщо ми хочемо перемагати, то повинні бути готові до всього. Особисто я проаналізував свою гру і дуже хочу в наступному сезоні показати, що можу краще, можу приносити більше користі команді, можу грати яскравіше, як і вся наша команда. Так що в майбутнє дивлюся тільки з оптимізмом і запалом.

- Як вам вдається поєднувати ігрову кар'єру, тренувати з Миколою Делієргієвим «Моряків», розвивати студентське регбі в Одесі і керувати навчальним закладом? Звідки черпаєте мотивацію, енергію, як знаходите час?

- Хитре питання! (Сміється) Я дуже радий, що працюю не один, у мене прекрасні помічники, заступники, хороший колектив, який мене виручає, допомагає мені у всьому. Я завжди говорю в тому числі і своїм підопічним, що всюди, де б людина не працювала, набагато простіше добиватися результату в команді. Якщо у тебе є злагоджений колектив, механізм, то все набагато легше. Кожен відповідає за свій сектор, сегмент роботи.

Якщо говорити про Морське училище №3, то у мене є свій сектор роботи, є для цього конкретний час, є конкретний час для того щоб тренуватися з «КРЕДО-1963» в якості гравця, є певний час для того щоб тренувати «Моряків», приділити час команді, організаційним питанням. Чітко і правильно побудувавши плани, можна встигнути виконати всі поставлені перед собою завдання. Головне - щоб це не було надто насичено. До всього треба підходити адекватно. Звісно ж, трапляються непередбачувані ситуації, форс-мажори, ми ж не роботи, а живі люди: десь щось не встигаєш, щось доводиться «наздоганяти», «підтягти», десь про щось забуваєш. І це нормально. Але для того нам і дано життя, щоб жити, прагнути до розвитку, йти вперед, кидати нові виклики, помилятися, а потім виправляти помилки, пробувати щось нове. Тут головне - бажання. Буде бажання - людина буде йти далі. Дорогу здолає той, хто йде, так би мовити. Упевнений, мене можна ще трохи навантажити і я точно впораюся! (Сміється)

- До речі, про додаткове, але дуже приємне навантаження ... Думаю, ви вже здогадалися, що я говорю про народження в кінці минулого року вашого сина. По-перше, вітаю з поповненням. По-друге, я так розумію, Лев Романович однозначно стане регбістом?

- Дякую за привітання! Я дуже щасливий, що став батьком! Це - неймовірні емоції, хочу подякувати своїй улюбленій дружині за такий подарунок! (Посміхається) Що стосується регбі, то ми говорили з дружиною на цю тему. Як тільки малюк підросте, ми будемо прищеплювати йому любов до спорту в цілому. Який вид спорту сподобається - таким і буде займатися. Я не буду говорити «Ти зобов'язаний грати в регбі, тому що тато у тебе регбіст». У дітей має бути право вибору, свої думки з приводу заняття спортом. Змушувати ні в якому разі не можна. Він росте, буде бачити, чим займається його батько, що він живе регбі. Думаю, йому й самому захочеться спробувати. Я сам прийшов в регбі далеко не в дитинстві, пробував себе і в футболі, і в боротьбі, і інших видах єдиноборств, і в баскетболі, але коли потрапив до Одеси, став студентом, захопився регбі і залишився в ньому. Так що, як то кажуть, поживемо-побачимо. У кожного свій шлях.

rugby.od.ua

 
24 січня 2021 г.
УРОЧИСТОСТІ В КИЇВСЬКОМУ РЕГБІ-БАРІ «3-й ТАЙМ»

Відео галерея до новини «УРОЧИСТОСТІ В КИЇВСЬКОМУ РЕГБІ-БАРІ «3-й ТАЙМ»».

22 листопада 2020 г.
Як триває НТЗ національних збірних команд України з регбі в Туреччині

Відео галерея до новини «Як триває НТЗ національних збірних команд України з регбі в Туреччині».

 
Робота «кипить»: Фотозвіт НТЗ чоловічої збірної України з регбі-15 до матчів ЧЄ