Новина детально
17 квітня 2019 р.

Дмитро Федишин: «У багатьох гравців юніорської збірної є великий потенціал»

Головний тренер юніорської збірної України з регбі-7 розповів про підсумки виступу команди на міжнародному турнірі з регбі-7 «Danuba 7S», що відбувся 14 квітня в Кишиневі (Молдова), а також поділився планами підготовки збірної до ЧЄ-2019 U18 в дивізіоні «Трофі».

Про НТЗ та участь в міжнародному турнірі з регбі-7 «Danuba 7S»

«Минулого року був розроблений довгостроковий план, який передбачає співпрацю зі збірною Молдови та рядом румунських команд. У рамках зазначеного плану будуть проходити турніри з регбі-7 за участю команд трьох країн, зокрема і змагання серед юніорських збірних віком до 18 років. Першою ластівкою цієї співпраці став міжнародний турнір з регбі-7 в Кишиневі, що пройшов 14 квітня, на який були запрошені українські регбісти.

Перед виїздом до Молдови ми провели дводенний навчально-тренувальний збір в Одесі, куди запросили 25 регбістів. Зазначу, що на НТЗ прибуло 23 гравці. В день у нас проходило по два тренування. В суботу ми зробили легку відновлювальну зарядку, потім хлопці відпочивали. У неділю, вночі, ми виїхали до Кишинева. Вже там команда була розділені на два склади. Перший склад представляв на турнірі збірну України – це регбісти з усіх регіонів країни, другий - команда Одеси, кістяк якої сформували одесити.

Окрім нас, в «Danuba 7S» брали участь по дві молдавські і румунські команди.

Турнір проходив в досить гарній динаміці, було все надзвичайно добре організовано. Єдине, що нас усіх засмутило під час змагань, це погода - було холодно. Зазвичай турнір з регбі-7 грається, коли спекотно. Але для першого разу все було чудово, навіть незважаючи на погодні умови.

Ідея участі двома командами на турнірі дала нам можливість поекспериментувати зі складами. Це дуже важливо. І досить вагомим аргументом правильності наших рішень - це успішний виступ наших команд, адже збірні України та Одеси потрапили до фіналу змагань, в якому перемогли гравці збірної України.

Основна робота збірної під час ігор - відбір м'яча, постійний тиск (пресинг) на суперника, тобто якомога більше чинити опір візаві. Постійно звертали увагу гравців на те, щоб саме вони діяли першим номером, задавали темп гри, а не суперник їм диктував свої умови. Періодично у нас це добре виходило, але стабільності в цих елементах, на жаль, поки немає. Але відзначу, що всі хлопці проявили характер, впоралися із поставленими завданнями.

Саме такі змагання допомагають нам якнайкраще підготуватися до офіційних випробувань. Твердо впевнений в тому, що гравці, які просто тренуються, не повністю вмотивовані. Коли спортсмени тренуються під змагання, у них більша віддача, ще більш велике бажання. Це дуже важливі фактори у підготовці команди, особливо в ігрових видах спорту».

Про готовність команди до чемпіонату Європи з регбі-7 в дивізіоні «Трофі»

«Так, нам зарано стверджувати про те, що юніорська збірна України U18 вже готова до чемпіонату Європи з регбі-7, поки не пройшов весь підготовчий період. Звісно, ще не готова. У нас ще буде два тури чемпіонату України до чемпіонату Європи, після яких буде змога поекспериментувати зі складом. Також запланований виїзд команди на черговий тур «Дунай 7s» в Румунії, який пройде перед самою європейською першістю.

Невідомо в якому саме складі поїде збірна до Загребу на чемпіонат Європи. Можливо, хтось з гравців, в останній момент, отримає травму, або через інші причини опиниться поза остаточною заявкою команди. Лише за п'ять днів до ЄВРО-2019 U18 ми матимемо кінцеве рішення щодо складу збірної, а вже потім зможемо робити попередні прогнози на виступ наших регбістів у першості Старого Світу. Звісно, маємо бажання боротися за найвищі місця як у своїй підгрупі, так і в чемпіонаті Європи загалом».

Про суперників збірної України на груповому етапі ЧЄ-2019 U18   

«Нам важко зараз давати оцінки щодо сили наших суперників – збірних Чехії, Хорватії та Туреччини. Ми про них нічого не знаємо, я особисто ніколи їх не бачив».

Про конкуренцію в збірній команді України U18 

«Радує те, що у нас з’явилася конкуренція. У нашій обоймі є 20 спортсменів, з яких потрібно буде вибрати 12. Раніше, на жаль, у нас такого вибору не було. В інші роки ми могли спиратися на допомогу тільки 14-15 гравців. До заявки з 12-ти навіть потрапляли і ті, хто був із незначними травмами, тому що інші були слабшими.

Не буду зараз нікого виділяти зі складу збірної. Звісно, є такі два-три гравці. Я хочу, щоб усі хлопці продовжували наполегливо працювати над собою, боролися за місце у команді. У багатьох з них є великий потенціал розвиватися і вчитися грати в регбі-7.

Наголошую, що в кожного гравця завжди є шанс потрапити до збірної».

Юніорська чоловіча збірна України цьогоріч візьме участь в чемпіонаті Європи U18 з регбі-7 в дивізіоні «Трофі», що пройде в Загребі (Хорватія) 15-16 червня. У групі «С» «синьо-жовті» зіграють зі збірними Чехії, Хорватії та Туреччини.

Календар ігор:

Україна – Туреччина

Чехія – Хорватія


Україна – Хорватія

Чехія – Туреччина


Хорватія – Туреччина

Україна – Чехія

Група «А»: Швеція,  Латвія, Сербія, Словенія.

Група «В»: Швейцарія, Ізраїль, Угорщина, Монако.

19 лютого 2020 г.
Хмельницькі регбісти долучились до соціального проекту «МІЙ ДОНОР»! (ФОТО, ВІДЕО)

Відео галерея до новини «Хмельницькі регбісти долучились до соціального проекту «МІЙ ДОНОР»! (ФОТО, ВІДЕО)».

17 лютого 2020 г.
В Ірпені відбувся турнір з регбі, присвячений памʹяті воїнів-афганців (ВІДЕО)

Відео галерея до новини «В Ірпені відбувся турнір з регбі, присвячений памʹяті воїнів-афганців (ВІДЕО)».

 
Юніорська збірна України (до 18 років) з регбі-15 завершила перший навчально-тренувальний збір 2020 року (ФОТО)