Новина детально
09 березня 2019 р.

Христина Катілова: «Регбі для наших дівчат - невиліковне захворювання!»

Тренер жіночої збірної Одеси Христина Катілова розповіла про плани на сезон.

- Цього року дві наші дорослі команди, які виступали в жіночих чемпіонатах України - «White Angels» і «Отрада» - об'єдналися в один колектив, який, як відомо, виступить в українській Суперлізі. До того ж, до нас приєдналися дівчата з наших регбійних шкіл «Анатра», «Лідерс» і ОДЮСШ. Вони з нами тренуються один-два рази на тиждень, набираються досвіду і нових знань.

- Юні регбістки також готуються до дебюту в Суперлізі?

- Поки ми плануємо загравати в чемпіонаті України максимум двох дівчаток з «Анатри», оскільки решта ще не мають права виступати в Суперлізі, вони ще занадто юні для цього. Ми дуже раді, що у нас є велика група гравців, зростає конкуренція за місце не тільки в складі, а й у списку з 12-ти гравців, заявлених на конкретний тур.

- Хороший «головний біль» для тренера, чи не так?

- Так, щось в цьому є! (Сміється) Справа в тому, що у нас в команді 7-8 гравців збірної України, всього в «обоймі» більше двадцяти чоловік. До того ж, деякі дівчатка живуть в Кривому Розі та Ужгороді, вони будуть приїжджати на тури і виступати за нашу команду. Самі розумієте, конкуренція солідна.

- Чи відбулися зміни в форматі проведення Суперліги, і які ще турніри чекають наших дівчаток в цьому році?

- У цьому році жіночого регбі буде дуже і дуже багато! Календарі внутрішніх турнірів підлаштовані під жіночу збірну України, тому нас чекає велика кількість турнірів. Плюс, не забувайте, багато дівчаток паралельно будуть виступати в чемпіонаті Румунії.

Що стосується Суперліги, то змін у форматі турніру не буде - два тури, за традицією, пройдуть навесні, ще два - восени. Крім того, на наступний день після проведення другого туру пройде Універсіада, де, зрозуміло, наша команда буде виступати в дещо іншому складі. Ну а восени нас ще чекають молодіжний чемпіонат України (серед дівчат вікової категорії «до 21-го року». - Прим. Авт.), А в листопаді пройде Кубок України. У чемпіонатах України U-16 і U-18 також зіграють представники Одеси, але це будуть команди наших регбійних шкіл зі своїми тренерами.

- Одеситки традиційно «нарозхват»: команда Суперліги в Україні, збірна України, чемпіонат Румунії ...

- Так, багатьох з нас чекають просто нереальні місяці тренувань та ігор. «Збірниці», до того ж, зіграють в турнірах в Угорщині та у Франції, намічаються також збори в Туреччині. Ми тренуємося п'ять разів на тиждень, решту - індивідуально. Головне - добре підготуватися і вдало зіграти в весняних турах Суперліги, а там, думаю, трохи зменшимо темп.

- Чи не боїтеся, що така перенасиченість регбі може перешкодити показати свою кращу гру?

- Нам буде дуже важко, особливо «збірницям», які будуть важко працювати аж до липня, адже перед нами стоїть завдання потрапити в кваліфікацію на Олімпійські ігри, тобто, перерв не буде. Але ми всі дуже хочемо досягти намічених цілей, тому бажання, впевнена, все буде добре.

- Звідки дівчата беруть сили?

- Чесно, я навіть не знаю, як вони все встигають. У нас же повністю аматорська команда - всі десь навчаються або працюють, часом - поєднують роботу і навчання, у деяких вже свої молоді сім'ї, діти. Звідки беруть сили? Я думаю, ними рухає шалене кохання до регбі. Ми часто жартуємо, що це вже невиліковне захворювання.

- Гострий регбізм?

- (сміється) Так, залежність. А ось звідки черпають сили - до сих пір нерозгадана загадка!

- Команда, яка виступить в українській Суперлізі, буде називатися збірної Одеси. Чи не було суперечок з приводу того, що це повинні бути «White Angels» або «Отрада», а можливо, «Отрада-White Angels»?

- Ні. Справа в тому, що у нас, по суті, об'єдналися дорослі команди і кілька дитячих шкіл, тому назва була вибрана єдино правильна в такій ситуації - збірна Одеси, щоб нікому не було образливо. Та й, знаєте, так навіть краще - адже у нас всі гравці дуже патріотично ставляться до Одеси, питань не виникало щодо назви. До того ж, у нас девіз - «Вперед, Одеса!». Так що будемо намагатися гідно захищати честь міста.

credo63.com

 
24 січня 2021 г.
УРОЧИСТОСТІ В КИЇВСЬКОМУ РЕГБІ-БАРІ «3-й ТАЙМ»

Відео галерея до новини «УРОЧИСТОСТІ В КИЇВСЬКОМУ РЕГБІ-БАРІ «3-й ТАЙМ»».

22 листопада 2020 г.
Як триває НТЗ національних збірних команд України з регбі в Туреччині

Відео галерея до новини «Як триває НТЗ національних збірних команд України з регбі в Туреччині».

 
Юніорська збірна України (до 18 років) з регбі-15 завершила перший навчально-тренувальний збір 2020 року (ФОТО)