«Левиці» (Львів) вибороли Кубок України 2024 року з регбі-7 серед жінок!
Видео галерея к новости ««Левиці» (Львів) вибороли Кубок України 2024 року з регбі-7 серед жінок!».
Програма кандидата в Президенти Громадської організації
«Федерація регбі України»
Перегуди Олега
Українське регбі має великі традиції, якими пишається кожен, хто коли небудь виходив на регбійне поле і своєю тяжкою працею доводив, свою перевагу над суперником, доводив, що регбі юніон є і буде надалі в Україні не зважаючи на сьогоденні проблеми.
Нажаль, у наслідок збройної агресії, більшість талановитих молодих гравців не можуть брати участі у внутрішньому чемпіонаті, не можуть представляти кольори національних збірних з регбі 15 та регбі 7 через перебування у лавах збройних сил або через те, що вони виїхали за кордон в пошуках кращої спортивної долі, а в національній першості утворилася велика прогалина між досвідченими та молодими гравцями.
Кількість команд в офіційних лігах постійно скорочується. Успіхи на міжнародній арені тануть з кожним роком, чого варті два поспіль програші національної чоловічої збірної України з регбі 15 далеко не фаворитам турніру. Тепер за вагомий здобуток вважається участь збірних команд у фінальних турах чемпіонатів Європи. За останній час, у нашій державі виросло ціле покоління українських регбістів, які вже забули смак звитяг над суперниками найвищого європейського та світового рівня! Молоді регбісти не тільки не знають багатьох традицій притаманних виключно українській регбійній школі, а навіть не знають ветеранів, які протягом тривалого періоду часу задавали тон в Європейському регбі.
Сьогодні необхідно починаємо реформування українського регбі, зважаючи на ті умови в яких ми проживаємо та в залежності від тих викликів які стоять перед нами.
Я взяв на себе сміливість говорити про занепад українського регбі на сучасному етапі розвитку нашої країни, бо являюсь представником славетної «Київської» школи регбі, яка у продовж десятирічь була флагманом регбійної спільноти. Київщина пишається своїми чемпіонами-регбістами як часів перебування України у складі СРСР так і часі незалежної України. Саме представники Київщини у складі потужних регбійних клубів домінувала в перших чемпіонатах України з регбі 15 та в подальшому з регбі 7.
Я, як представник та кандидат Київської міської федерації регбі хочу зазначити, що разом із командою однодумців та друзів, ведемо активні консультації щодо виділення в місті Києві кількох занедбаних стадіонів для передачі їх в користування Київської міської федерації регбі. Це дозволить створити необхідні умови не тільки для забезпечення гідних тренувань, а і для залучення нових спортсменів- дітей яким подобається цей вид спорту.
У дружній співпраці із Київською міською федерацією регбі та Федерацією регбі Київської області, було розроблено програму першочергових кроків для перебудови українського регбі до виходу з довготривалої кризи.
Таким чином наша програма в своїй основі має сім основних напрямків:
1. розвиток дитячо-юнацького регбі;
2. створення національного чемпіонату з регбі 15 серед жіночих команд та розвиток і оновлення складу національної чоловічої збірної країни з регбі 15;
3. розвиток аматорського та ветеранського регбі ( ветеранський рух – Вітер);
4. розвиток пляжного регбі;
5. робота місцевих осередків;
6. суддівський корпус та робота тренерів;
7. співпраця з національними федераціями американського футболу та регбіліг з метою створення спільної спортивної інфраструктури.
Дитячо-юнацький спорт – основа та каталізатор розвитку вітчизняного регбі.
Кожен вид спорту починається з його популяризації серед широких верств населення та як наслідок зацікавленості дітей у заняті цим видом спорту . Насамперед з зацікавленості дітей та молоді. Ми пам’ятаємо часи, коли регбі був невід’ємною складовою ігрових видів спорту нашої держави. Регбі швидко розвивався поруч з футболом. І не дивно, що саме футбол та регбі довгі роки були гордістю та окрасою вітчизняного спорту. Втім за останні роки ми втратили свої позиції. Ми перестали бути цікавими дітям та молоді. З їх вуст перестали звучати прізвища відомих улюблених титулованих регбістів. Нашу нішу потрохи зайняли баскетбол та волейбол. Прийшов час повернути увагу дітей та молоді до регбі.
На моє глибоке переконання починати свою нелегку роботу потрібно перш за все з проведення масштабного аудиту регбійної інфраструктури та контингенту дітей, які реально займаються регбі в Україні.
Відкриття спортивних інтернатів у «регбійних» регіонах країни за рахунок місцевих бюджетів та підприємств-донорів.
Створення всеукраїнського формату змаганням «Незламні», які протягом другого року пройшли випробування на Київщині.
Продовження ведення обов’язкового електронного паспорту регбіста. Це дозволить не тільки в режимі онлайн стежити за розвитком молодих регбістів, а й вдосконалити існуючу систему подачі заявок для участі в чемпіонатах України.
Проведення щоквартальних зборів представників ДЮСШ на базі ФРУ для обговорення сучасного стану та перспектив розвитку регбі в Україні та регіонах.
Розробка спільно з Міністерством освіти та науки, Молоді та спорту, Олімпійським комітетом оптимального календаря та системи проведення чемпіонатів з регбі в різних вікових групах.
Популяризація регбі в школах та коледжах. Перш за все, за рахунок надання підготовлених тренерів (або підготовки/перепідготовки працюючих вчителів з фізичної культури) та формування за рахунок місцевих бюджетів та ФРУ матеріально-технічної бази (м’ячі, пояси, форма тощо).
Створення Шкільної ліги з регбі.
Відкриття в Києві Центру олімпійської підготовки з регбі.
Залучення дитячих тренерів до міжнародних заходів з метою підвищення професійного рівня та розвитку власного соціального капіталу.
Проведення в Україні міжнародних турнірів серед команд різних вікових груп.
Популяризація регбі серед студентів. Створення команд в університетах. Створення в подальшому Студентської регбійної ліги.
Обов’язкове проведення Всеукраїнської студентської універсіади з регбі. В якій візьмуть участь реальні навчальні заклади які виставлятимуть свої команди, а не діючі клубні команди під виглядом студентів як це існує сьогодні. Створення на базі студентських команд збірної України для участі в Європейській універсіаді з регбі.
Створення жіночіх конманд з регбі 15 та оновлення збірних команд України.
Я переконаний, що створення внутрішнього чемпіонату з регбі 15 серед жінок дозволить створити потужну національну збірну команду з регбі 15 та взяти участь у найпрестижніших змаганнях світу.
Багато років поспіль збірні команди України завдавали тон на міжнародній арені. Нажаль, за останні роки ми втратили смак перемог! Перемога минулого року сприймається як можливість піднятися в інший дивізіон однак утворює невідомість перед результатами виступу в цьому новому для нас дивізіоні. Наше прагнення створити таку команду, яка буде органічно виглядати в найвищих дивізіонах Європи та перемагати даруючи нам позитивні враження від гри.
Прийшов час переглянути наше ставлення до збірних та їх підготовки. Ми повинні оцінити існуючи недоліки та прийняти необхідні управлінські рішення.
Створення Тренерських бригад та тренерських рад з числа реально талановитих тренерів. Віднести до основних цілей діяльності Рад моніторинг виступів збірних різних рівнів, участь в обговоренні кандидатур на посади головних тренерів збірних, призначення радників головних тренерів (переважно зі свого складу), представлення ФРУ у міжнародних заходах (ЧС, ЧЄ, міжнародні турніри тощо).
Моніторинг роботи тренерських штабів збірних України з регбі різного віку. Обов’язкове звітування тренерів національних збірних після відбіркових турнірів та фінальних стадій турнірів.
Створення та ведення єдиного календаря зборів збірних країни з обов’язковими контрольними іграми, без зайвого витрачання і так дуже обмеженого бюджету.
Збільшення кількості та якості зборів збірних команд за рахунок ФРУ та державного бюджету в першу чергу на вітчизняних базах.
Збільшення кількості ігор збірних за рахунок товариських матчів та матчів в рамках міжнародних турнірів з найближчими потужними регбійними державами ( Румунія, Молдова, Польща тощо).
Введення обов’язкових щомісячних стипендій від ФРУ, Міністерства молоді та спорту, національного олімпійського комітету для гравців національних збірних команд.
Організація телевізійних трансляцій ігор національних збірних різного віку на ЧС, ЧЄ та провідних міжнародних турнірах на загальнонаціональних телевізійних каналах.
Залучення науковців та вузьких спеціалістів (психологів, спеціалістів з НЛП, фізіотерапевтів тощо) до підготовки національних збірних різного віку. Для цього планується підписання договорів про співробітництво з Національною Академією Наук та Національним університетом фізичного виховання і спорту України.
Реформувати тренерський потенціал вітчизняного регбі. Створення реєстру тренерів. Це дасть можливість місцевим осередкам ФРУ та клубам залучати тренерів з різних куточків країни. Створення реєстру вітчизняних тренерів, які працюють за кордоном.
Введення обов’язкового ліцензування тренерів. Для цього створюються курси тренерів при ФРУ та регіональних осередках ФРУ. Для різних рівнів різні типи ліцензій.
Організація підвищення кваліфікації тренерів вищої категорії в провідних країнах Європи та Світу за рахунок ФРУ.
Введення в дію програми стимулювання тренерів. Ключовими критеріями фінансового стимулювання тренерів є: рівень роботи, кількість проведених матчів на офіційному рівні, кількість виграних матчів. Введення звання «тренер туру» .
Організація та проведення семінарів для тренерів з залучення провідних міжнародних спеціалістів та науковців.
Розвиток інституту суддівства в українському регбі
В Україні закономірно впав і рівень суддівства. Ми дійшли за останні роки до того, що сильно скоротилася кількість суддів.
Створення реєстру суддів. Це дозволить спочатку зробити аудит суддівського корпусу в Україні, а потім виокремити регіони та рівні змагань, де відсутня достатня кількість підготовлених суддів.
Проведення два рази на рік семінарів для суддів та делегатів всіх рівнів. Окремо планується проведення семінарів для молодих суддів. Участь суддів на таких семінарах обов’язкова.
Лобіювання участі молодих суддів на дитячих міжнародних турнірах задля отримання професійного досвіду.
Організація рекрутінгу досвідчених молодих регбістів, які закінчили свою професійну кар’єру, до суддівського корпусу.
Стимулювання роботи суддів. Судді міжнародного рівня повинні підвищувати кваліфікацію за рахунок коштів ФРУ у провідних регбійних державах Світу.
Підвищення заробітної плати суддів.
Створення прозорої системи оцінювання роботи суддів. Чітка кореляція між оцінкою роботи судді та кількістю матчів, що він обслуговує.
Запровадження рейтингу суддів. Оновлення результатів кожний рік після закінчення сезону.
Аматорський та ветеранський рух
На відміну від професійного регбі, ветеранські та аматорські змагання проводяться дуже часто й мають велику увагу серед поціновувачів регбі. І це не дивно, бо проведення таких змагань не вимагає великих фінансових витрат та має на меті підтримку фізичної форми учасників змагань. В тім, ми не можемо залишити розвиток аматорського та ветеранського регбі неконтрольованим. Тим паче, що вони потребують нашої допомоги. А саме:
Допомога у організації та проведенні змагань на місцевому рівні.
Допомога у забезпеченні учасників змагань формою, м’ячами, якісними полями, суддівством, нагородами тощо.
Проведення круглих столів та семінарів з представниками аматорського та ветеранського регбі щодо перспектив розвитку вітчизняного та світового регбі.
Організація та проведення всеукраїнських чемпіонатів з аматорського та ветеранського регбі за зональним принципом.
Забезпечення медійної підтримки змагань з аматорського та ветеранського регбі.
Пляжне регбі
Сприяння у питаннях розвитку спортивної інфраструктури для змагань з пляжного регбі.
Відкриття груп пляжного регбі в спортивних школах.
Допомога у забезпеченні інформаційної підтримки діяльності пляжного регбі України на інтернет-сайтах ФРУ та у телевізійних трансляціях всеукраїнських змагань з пляжного регбі.
Взаємодія обласних осередків та ФРУ.
Одна з головних проблем розвитку українського регбі в останні десять років – це відсутність інформації щодо роботи ФРУ та її осередків на місцях. При чому, інформацією про те, що робить ФРУ не володіють не тільки любителі регбі, а й самі осередки. Так само і ФРУ не володіє інформацією щодо роботи своїх осередків. Ми повинні переглянути відносини між ФРУ та її осередками. І для цього є всі інструменти.
Необхідно вести інформаційну політику нашої Федерації у відповідності з вимогами сучасного інформаційного простору (швидкісна робота сайту, проведення брифінгів, проведення соціальних проєктів та заходів, співпраця з іншими федераціями з ігрових видів спорту, створення ТГ-каналів, створення якісних сторінок з якісним наповненням інформації від Федерації в Instagram, Facebook тощо).
Проведення аналізу роботи обласних осередків ФРУ з обов’язковим обговоренням на профільних нарадах.
Заслуховування звітів обласних осередків ФРУ за графіком під час проведення щоквартальних зборів керівників.
Організація проведення розсилки на офіційні сайти обласних осередків ФРУ адаптованих матеріалів європейських організацій регбі з коментарями провідних фахівців в галузі регбі (вітчизняних та міжнародних).
Проведення виїзних нарад та статутних заходів з долученням до них представників місцевої влади та бізнес еліт. Це дозволить нам налагодити більш тісний зв’язок з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування й знайти нових спонсорів для розвитку регбі в регіонах.
Проведення щорічного рейтингу осередків ФРУ з подальшим нагородження переможців та призупиненням діяльності тих що існує тільки на папері та не виставляють жодних команд у жодних вікових групах на турнірах різного рівня.
Забезпечення участі керівників обласних осередків ФРУ на офіційних змаганнях збірних команд України з регбі за рахунок ФРУ.
Лобіювання українських спеціалістів на керівні посади в комісіях та інших структурах Європейської організації регбі.
Поліпшення іміджу Федерації регбі України на міжнародній арені за рахунок більш активної участі в житті світової регбійної спільноти.
З повагою,
Олег Перегуда
Видео галерея к новости ««Левиці» (Львів) вибороли Кубок України 2024 року з регбі-7 серед жінок!».
Видео галерея к новости «Регбісти Збірної Харківської області – володарі золотих медалей чоловічої Суперліги з регбі-7 сезону 2024 року!».