Новость подробно
04 октября 2023 г.

Тетяна КУЛАКОВА: «Перемога «Анатри» у вищій лізі дала багато чого і гравцям, і мені»

Команда вихованців одеської регбійної школи «Анатра» цього літа здобула яскраву перемогу у вищій лізі чемпіонату України з регбі-7 серед дорослих. Про цей турнір та про гру юних «анатрівців» ми поспілкувалися із тренеркою команди Тетяною Кулаковою.

– Тетяно, давайте поговоримо про тріумф команди у вищій лізі. Розкажіть про рівень команд, суперників.
– Рівень команд, як для вищої ліги, був дуже пристойний. Попри війну в Україні та інші негаразди, фінансові проблеми, участь у турнірі брали аж одинадцять команд. Я розумію, що багато команд грали без тренера, хлопці самі збиралися, тренувалися, грали. Це викликає повагу, особливо у наш час!

Щодо суперників, то скажу, що, звичайно, дуже сподобалася команда з Донецької області, з якою ми двічі грали у фіналах. Дуже класна команда, приємно було протистояти їй, спілкуватися із гравцями, тренерським штабом. Ігри були напружені, цікаві.

Відзначу команду «Вітовка» з Миколаєва, з гравцями якої ми регулярно грали на фестивалях регбі в Одесі протягом літа. Хлопці показали солідний прогрес, раніше вони грали слабше. Ми дуже вболівали за миколаївських регбістів, які дійсно грали у регбі-7.

Також приємні слова хочу висловити на адресу київської команди «Антарес». Дуже сильна команда, після перемоги над якою ми зрозуміли, що спроможні переграти будь-кого. Також сподобалася команда «Патруль». Та й взагалі, навіть найслабші, за підсумками турніру, команди намагалися грати у регбі-7, рівень учасників був різним, але все одно приємно бачити тих, хто закоханий у регбі та прагне до перемог.

– Можливо, траплялися якісь курйози? Про скандал у першому турі ми вже писали та ще трохи поговоримо пізніше.
– Я у регбі вже більше тринадцяти років, але вперше бачила регбійне поле без розмітки. Взагалі без розмітки. Було і весело, і невесело одночасно. Жодної лінії на полі – це щось новеньке, цікавий досвід. На щастя, це нам не завадило зробити свою справу на «відмінно» та здобути головний трофей.

– Давайте про гру регбістів «Анатри». Відчули прогрес у порівнянні з першим туром, який відбувся наприкінці травня?
– У порівнянні з першим туром, наші хлопці дуже сильно виросли в індивідуальному плані, у техніці, вони робили якісь нереальні захвати, іноді я просто була шокована. Звичайно, у приємному сенсі цього слова. Я дивилася на їхні дії та розуміла, що це вже доросле регбі, дорослий контакт. У нас був дуже потужний захист, такий, який мало кому вдавалося пройти. Навіть у фіналі другого туру чудовій команді з Донецької області жодного разу так і не вдалося відзначитися спробою. Також треба сказати про яскраві індивідуальні дії наших регбістів, а також взаємодію на полі – хлопці постійно розмовляли один із одним, допомагали один одному, підстраховували партнерів.

– Перед другим туром відчували тягар відповідальності? Все ж команда стала другою у першому турі, мала обов’язково вигравати усі поєдинки. З яким настроєм їхали на виїзд?
– Усі були налаштовані на 100% чи навіть більше: і команда в цілому, і кожен гравець окремо. Ми їхали виключно за перемогою у турі та турнірі загалом, були налаштовані на впевнені перемоги у кожному матчі. Власне, так і сталося. Жодного тягаря відповідальності не було, ніхто не сумнівався у нашому підсумковому тріумфі. Всі дуже хотіли грати, показати свій рівень, своє регбі, дуже хотіли бути першими. І ми це зробили.

– Після першого, скандального туру у Хмельницькому, одразу кілька гравців «Анатри» отримали дискваліфікації на певну кількість ігор, а ви, як тренерка, були усунені від перебування на лаві запасних аж на півроку. Що скажете про ці дискваліфікації?
– Чесно кажучи, я так і не зрозуміла, чому найбільше покарання саме у мене. Я навіть посміялася із цього. Виявляється, що я – найнебезпечніша людина в українському регбі. Дискваліфікація на півроку – це те, що не кожен може отримати в Україні! (посміхається) Але головне те, що це жодним чином не вплинуло на нашу гру чи результати «Анатри». Мені необов’язково перебувати на лаві запасних: я і з трибуни можу без проблем керувати діями своїх підопічних. Хлопці мене розуміють з півслова, з півпогляду, вони все, що треба, знають ще до гри, ми не перший рік разом, а з деякими гравцями – взагалі по вісім-дев’ять років працюємо… Отже, проблем не було і не буде. А та ситуація зробила нас ще сильнішими, вона показала, що ми можемо бути сильнішими та кращими.

У фіналі першого туру ми двома очками поступилися команді Донецької області, але тоді ми грали без чотирьох гравців основного складу. Зараз же усі були на місці – покарані відбули дискваліфікації, травмовані – залікували травми. Інших варіантів, окрім як взяти реванш та забрати трофей, у нас не було.

– На вашу думку, усі отримали після першого туру те, на що заслуговували після того скандалу у Хмельницькому?
– Я вважаю, що не всі отримали те, на що заслуговували за ті інциденти у Хмельницькому. Дещо було дуже необ’єктивним, був показаний якийсь один шматок відео, який випадково хтось зняв, а повне відео з мого телефона було вилучено на місці через погрози від гравця збірної України. Це неприпустимо. Але не хочеться знову згадувати той день. Мене зі свого шляху такими інцидентами не збити, я відбуду дискваліфікацію та стану ще сильнішою.

– Як підсумуєте виступи «Анатри» у вищій лізі з регбі-7?
– Я дуже задоволена тим, що не злякалася навесні та зібрала команду для участі у вищій лізі серед дорослих. Як ви пам’ятаєте, я тоді була сама, без чоловіка, свого колеги, який у складі Збройних Сил України захищав нас від ворога. Хлопці з команди мене підтримали, усі хотіли спробувати свої сили у дорослому чемпіонаті України. Ми «підтягнули» кількох випускників, які на той момент не тренувалися чи тренувалися нерегулярно, дали їм можливість пограти в офіційному турнірі. Для нас було дуже важливо, аби «Анатра» грав виключно своїми вихованцями. І це сталося. Наші юнаки, юніори отримали нереальний досвід, все вийшло так, як ми навіть не мріяли перед початком турніру, а та ситуація у першому турі загартувала нас ще краще. Я вважаю, що нам разом нічого не страшно. Вища ліга, перемога в ній дали і гравцям, і мені, як тренеру, багато чого. З нетерпінням чекаємо на наступні змагання! Йдемо за новими перемогами!

rugby.od.ua

Борьба с голодом
 
Get into Rugby
30 сентября 2023 г.
Чемпіонат України з регбі-15 (чоловіки): збірна команда м. Києва вдома розгромила одеський «Кредо-63»

Видео галерея к новости «Чемпіонат України з регбі-15 (чоловіки): збірна команда м. Києва вдома розгромила одеський «Кредо-63»».

25 сентября 2023 г.
КЛАСИЧНЕ РЕГБІ ПОВЕРНУЛОСЯ НА РЕГБІЙНІ ПОЛЯ УКРАЇНИ!

Видео галерея к новости «КЛАСИЧНЕ РЕГБІ ПОВЕРНУЛОСЯ НА РЕГБІЙНІ ПОЛЯ УКРАЇНИ!».

 
НАГОРОДЖЕННЯ ЗАСНОВНИКІВ та ВЕТЕРАНІВ РЕГБІ КПІ ім. Ігоря Сікорського
Міністерство молоді та спорту України
 
Національний Олімпійський комітет України
 
Сайт Всемирной Федерации Регби
 
Rugby Europe
 
Федерация регби Одесской области