Новость подробно
31 марта 2022 г.

ДАРꞌЯ ЯРОЦЬКА: «У Польщі прийняли дуже тепло, у команді підтримують і допомагають»

Юна одеська регбістка Дар'я Яроцька нещодавно відзначила свій 17-й день народження, а потім опинилася на чужій землі: вона перебралася до сусідньої Польщі, де активно тренується у складі однієї з місцевих команд.

В ексклюзивному інтерв'ю Rugby.od.ua Даша розповіла про те, як покинула Україну після початку широкомасштабного наступу російської армії, як прийняли у новій для неї країні гравців з нашої країни, за яку команду виступатиме найближчим часом і як поляки підтримують українців.

– Дашо, розкажи, будь ласка, як ти опинилася в Польщі, хто допоміг приєднатися до однієї з польських команд?

– Після тих самих вибухів в Одесі 24 лютого тренерський штаб жіночої збірної Одеси ухвалив рішення призупинити тренувальний процес. Дуже швидко стало зрозуміло, що в нашу країну прийшла повномасштабна війна, наші колеги з польської Федерації регбі запропонували українським регбістам та регбісткам приєднатися до їхніх клубів для підтримки форми та продовження заняття улюбленим видом спорту у спокійних умовах. Про цю можливість дівчатам із команди спочатку повідомила наш головний тренер Крістіна Анатоліївна (Катилова. – Прим. авт.). Дещо пізніше оголошення про можливість виїхати в Польщу було розміщено і в нашій групі гравців збірної України U-18. У самій Польщі усіма організаційними питаннями займалася генеральний секретар Федерації регбі України Ірина Архицька, якій хочеться подякувати за допомогу.

- Розкажи про команду, в яку ти потрапила, в якій лізі чемпіонату Польщі виступає.

– Команда називається «Будовляні» та базується у місті Лодзь. У чемпіонаті Польщі, наскільки мені розповіли, грають близько дванадцяти команд – чотири – в Екстра-лізі, чотири – у першій, решта – у другій. Команда, яка займає останнє місце в Екстра-лізі, вилітає до першого дивізіону, а переможець першого дивізіону підвищується в класі. Так само і з другим дивізіоном. «Будовляні» зараз грають у першій лізі та хочуть піднятися до Екстра-ліги.

– Як тебе прийняли у Польщі? Чи є у «Будовлянах» інші українські регбістки?

– Дуже тепло прийняли, я одразу порозумілася з місцевими дівчатами. А з України в команді ще три регбістки з Харкова та Львова. Це добре, адже є знайомі, земляки, тому простіше адаптуватися на місці.

- Ти сказала, що швидко порозумілася з місцевими регбістками. Якою мовою спілкуєшся з ними? Англійською, українською, «регбійною»?

– Якщо не брати до уваги дівчат з України, тренер команди Міхал Червьовські та чотири регбістки добре розмовляють англійською, решта – тільки польською. Поки спілкуємося англійською або через Google-перекладач, проте я вже почала вчити польську, поки що знаю кілька найпоширеніших фраз і вмію рахувати.

- Ти вже якийсь час провела в Будовлянах. Що можеш сказати про рівень гравців цієї команди?

– Дівчата перебувають у хорошій формі, мають чудову швидкість, на тренуваннях працюють з повною віддачею. Звичайно, як і завжди є над чим працювати. Протягом усього тренувального процесу тренер допомагає, підказує, спрямовує всіх своїх підопічних. Мені дуже подобається атмосфера у команді, атмосфера дуже доброзичлива.

- Чи вдалося вже зіграти в контрольних матчах за нову команду? Коли у Польщі стартує сезон?

– У нас було кілька спарингів – двосторонок та контрольних матчів з іншими командами, а чемпіонат Польщі стартує 10 квітня.

- Ти збираєшся залишатися в Польщі до закінчення війни або плануєш продовжувати виступи в чемпіонаті цієї країни і після її завершення?

– Я дуже сподіваюся, що скоро війна закінчиться, і я зможу повернутися до рідної України, рідної збірної Одеси.

- Дуже сумуєш за Одесою? Що зробиш одразу після повернення до рідного та мирного міста?

– Звичайно, я дуже сумую за рідним містом, за родичами та командою. Після приїзду обов'язково побачуся з усіма, поспілкуюсь і, звичайно ж, поїду на тренування.

– А якщо говорити про освіту? В Одесі ти навчаєшся в коледжі, скоро вступати до університету… Закинула чи продовжуєш онлайн-навчання?

– Так, я готувалася до іспитів, вся Україна навчається в онлайн-режимі, тому я продовжую відвідувати пари навіть із Польщі. Але, крім цього, для загального розвитку та комунікації з людьми ходжу до польської школи, закріплюю знання предметів, які викладають в Україні: фізику, хімію, математику, англійську, німецьку… Але також відкриваю для себе нові предмети: моторику, виховання, польську, історію та географію Польщі, РР – економіку. Щодня по десять уроків, три з яких можна присвячувати вивченню та «підтягуванню» будь-яких предметів. Часто виходить так, що мої пари в коледжі збігаються із цими трьома уроками. Виходить так, що я примудряюсь вчитися і там, і там.

Раніше думала, що точні науки у всьому світі однакові, що всіх навчають за якимись єдиними правилами. Але, як виявилось, це не так. На першому уроці математики я вирішила допомогти однокласнику з розв'язуванням рівнянь, показала свої рішення, а він не зрозумів. Після цього рівняння подивилася вчителька та сказала, що відповіді правильні, а рішення вона також не зрозуміла.

– Ми з України бачимо та вдячні за всебічну підтримку Польщі. Це стосується будь-якої сфери. Чи відчула на собі це, перебуваючи в Лодзі?

– Так, поляки виявилися дуже гостинними, вони підтримують Україну, надають будь-яку допомогу: з проживанням, харчуванням, проїздом, освітою… У місті можна побачити багато різних плакатів та банерів зі словами підтримки, написи «Слава Україні!», на всіх державних установах висять українські прапори, вся країна знає про ту жахливу ситуацію, в якій опинилася Україна. Дуже приємно, що у нас є такі сусіди та друзі.

rugby.od.ua

Борьба с голодом
 
Get into Rugby
30 сентября 2023 г.
Чемпіонат України з регбі-15 (чоловіки): збірна команда м. Києва вдома розгромила одеський «Кредо-63»

Видео галерея к новости «Чемпіонат України з регбі-15 (чоловіки): збірна команда м. Києва вдома розгромила одеський «Кредо-63»».

25 сентября 2023 г.
КЛАСИЧНЕ РЕГБІ ПОВЕРНУЛОСЯ НА РЕГБІЙНІ ПОЛЯ УКРАЇНИ!

Видео галерея к новости «КЛАСИЧНЕ РЕГБІ ПОВЕРНУЛОСЯ НА РЕГБІЙНІ ПОЛЯ УКРАЇНИ!».

 
НАГОРОДЖЕННЯ ЗАСНОВНИКІВ та ВЕТЕРАНІВ РЕГБІ КПІ ім. Ігоря Сікорського
Міністерство молоді та спорту України
 
Національний Олімпійський комітет України
 
Сайт Всемирной Федерации Регби
 
Rugby Europe
 
Федерация регби Одесской области