Новина детально
04 червня 2019 р.

Наймолодші регбісти з Івано-Франківська перемогли у Литві

Чотирма командами у вікових групах до 11, 13 і 15 років був представлений Івано-Франківськ на міжнародному юнацькому турнірі з регбі-7 у столиці Литви місті Вільнюсі. Серед п’ятнадцятирічних разом з юнаками грала і команда дівчат, доповнена трьома дівчатами з одеської ОДЮСШ.

Серед суперників наших земляків були також одеська ОДЮСШ і команди з литовських Вільнюса і Шяуляю і латвійських Риги та Єлгави, які представляли клуби з давніми регбійними традиціями. Змагання проводились за дещо іншими правилами, ніж в Україні, тому нашим командам довелось на ходу пристосовуватись до інших умов.

Найуспішнішим серед франківських регбістів був виступ наймолодших регбістів ДЮСШ-2-«Станиславів»,  команди, яка показала гарний рівень підготовки і показала найяскравішу командну та індивідуальну гру серед інших п’яти команд. У чотирьох іграх наші регбісти не дали жодного шансу іншим командам не те, що б виграти, але і здійснити хоча б одну «спробу». Переконливі виграші на стадії групового етапу у команд «Вайрас» Шяуляй з рахунком 6:0 (фіксувались тільки кількість «спроб») і другої команди Вільнюської академії регбі – 11:0, у півфінальній грі у «Лівонії» з Риги – 8:0 і фінальній грі у «Вайраса» з Шяуляю – 4:0 принесли перемогу у турнірі. Справжні лідерські якості і найрезультативніші дії показали Рудницька Юлія і Романов Даниїл. Разом з ними переможцями міжнародного турніру стали також Сова Олександр, Кудла Василь, Левандовський Євген, Міронов Тимофій, Липчук Максим, Гринчак Ярослав, Боніковський Ростислав і Харків Денис.

У віковій групі серед юнаків 2004-2005 рр.н. команда ДЮСШ-2-«Станиславів», яка два тижні до цього стала «срібним» призером чемпіонату України і мала всі шанси на успішний виступ у Вільнюсі, виїхала на турнір без трьох гравців стартового складу. У своїй групі франківчани з мінімальними рахунками поступилась «Мітаві» з Єлгави – 2:4 і «Вайрасу» Шяуляй – 1:2 та виграла у команди «Лівонія» з Риги – 4:1. Це дало право продовжити боротьбу у турнірі лише за 5-8 місця. Вигравши наступні дві гри у «Ежі» Рига (3:0) і «Лівонія» (6:1), команда ДЮСШ-2-«Станиславів» завершила участь у турнірі на п’ятому місці.

Незважаючи на сьоме місце, команда дівчат показала свої найкращі індивідуальні і колективні якості, але не могла на рівних протистояти у силовій грі проти юнаків. Результати ігор дівчат засвідчують , що вони не «пасували» проти юнаків і боролись у кожній грі, про що свідчать і рахунки: ОДЮСШ Одеса (2:5), Вільнюська академія регбі (1:7), «Лівонія» Рига (4:5) та два виграші у «Ежі» по 3:0 на груповій стадії і у  фінальній грі з 7-е місце.

На жаль, команда юнаків 2006-2007 рр. н. ще не готова вести рівну боротьбу і показувати позитивні результати з більш підготовленими командами. Єдиним позитивом для команди повинен бути досвід, здобутий у п’яти програних іграх.

Кращими гравцями кожної з команд стали Йосипів Богдан (2004-2005 рр.н.), Сондей Надія (2004-2005 рр.н.), Боднар Андрій (2006-2007 рр.н.) і Рудницька Юлія (2008-2010 рр.н.), які отримали пам’ятні медалі кращих гравців.

Позитивний настрій від турніру доповнили екскурсії у Тракайський замок та  екскурсії Вільнюсом та польським Любліном.

09 січня 2020 г.
Спортивний інтерес (від 08.01.2020 р.)

Відео галерея до новини «Спортивний інтерес (від 08.01.2020 р.)».

31 грудня 2019 г.
Традиційний обласний турнір з регбі пройшов у Покровську (ВІДЕО)

Відео галерея до новини «Традиційний обласний турнір з регбі пройшов у Покровську (ВІДЕО)».

 
Федерація регбі України вдячна офіцеру Європейської федерації Хосе Горачатеги за тиждень «підвищення кваліфікації» (ФОТО)