Новина детально
25 квітня 2022 р.

Всеукраїнським федераціям з видів спорту

Щодо виконання обов’язку громадянина України

Указом Президента України Володимира Зеленського від 24 лютого 2022 року № 64 у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України введений воєнний стан, строк дії якого продовжено відповідним Указом від 14 березня 2022 року № 133.

Згідно зі статтею 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Відповідно до статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» під час мобілізації громадяни зобов’язані, зокрема з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України – за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту – за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).

Незважаючи на важкі часи для нашої держави, спортсменам національних збірних команд України з видів спорту випала велика честь боротися за перемогу на спортивних аренах світу.

Мінмолодьспортом вжиті необхідні заходи зі створення відповідних умов з підготовки та участі спортсменів у міжнародних змаганнях для здобуття чесної перемоги, у тому числі організаційного, фінансового забезпечення участі, узгодження з державами – організаторами змагань, можливого тимчасового бронювання та перетину державного кордону працівників штатної команди національних збірних команд України з видів спорту тощо.

Підготовка та участь у змаганнях здійснюється виключно у терміни, визначені Єдиним календарним планом фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів на 2022 рік та календарними планами міжнародних спортивних федерацій. Водночас у разі призову до лав Збройних сил України, працівники штатної команди національних збірних команд з видів спорту мають з гордістю та високою відповідальністю виконати свій громадянський обов’язок із захисту держави.

Зазначаємо, ухиляння військовозобов’язаних від призову до лав Збройних сил України та інших військових формувань є порушенням законодавства у сфері оборони, за яку передбачена відповідальність, у тому числі кримінальна, та є моральною ганьбою перед суспільством.

Міністр молоді та спорту України                         Вадим ГУТЦАЙТ

Щодо виконання обов’язку громадянина України (завантажити)

 
21 червня 2024 г.
Регбісти Збірної Харківської області – володарі золотих медалей чоловічої Суперліги з регбі-7 сезону 2024 року!

Відео галерея до новини «Регбісти Збірної Харківської області – володарі золотих медалей чоловічої Суперліги з регбі-7 сезону 2024 року!».

30 вересня 2023 г.
Чемпіонат України з регбі-15 (чоловіки): збірна команда м. Києва вдома розгромила одеський «Кредо-63»

Відео галерея до новини «Чемпіонат України з регбі-15 (чоловіки): збірна команда м. Києва вдома розгромила одеський «Кредо-63»».

 
Чемпіонат України з регбі-7 серед чоловічих команд Суперліги відвідали Незламні! (ФОТО)