Новина детально
26 грудня 2019 р.

Марина Окольнича: «Такого масового регулярного турніру серед школярів молодших і середніх класів в Одесі немає ні в одному виді спорту»

Після завершення фіналу Кубка Одеси з регбі-5 керівник Дитячої регбійної ліги Одеси Марина Окольнича з радістю відповіла на питання програми «О, Спорт!».

- Марино Михайлівно, як ви оціните фінальні ігри Кубка Одеси з регбі-5? Що вийшло, що не вийшло, на ваш погляд?

- Мені здається, що вийшло все. Команди зараз перебувають на високому рівні. Навіть, здавалося б, найслабші учасники турніру до кінця року грають вже так, що лідерам стає все складніше і складніше перемагати їх. У більшості випадків лідери вже не відчувають себе розслабленими під час матчів з аутсайдерами. Мене радує те, що команди вирівнюються за своїм рівнем, тренери розуміють, у що грають, це видно, це помітно, це дуже здорово. Загалом, вийшло все, що ми планували! І красиві інтригуючі матчі за призові місця, і справжнє свято, яким ми відзначили десятиріччя існування проекту Дитяча регбійна ліга Одеси.

- Ви сказали про те, що багато команд підтягнулися до лідерів. А як йдуть справи з притоком нових колективів, нових тренерів, гравців?

- Ми вже кілька років працюємо таким тренерським складом як у вищій лізі, так і в першій. У місті в регбі-5 грають учні понад сімдесяти шкіл, але ця цифра постійно змінюється. Зараз є школи, які приєднуються до нашого проекту і хочуть брати участь в змаганнях в наступному році. Ми всім раді, всіх приймаємо, це дуже добре, коли у нас з'являються нові команди, нові тренери і, звичайно ж, нові гравці. Школярі з першого класу мають можливість знайомитися з регбі, грати у нас в той час, коли ще не можуть проявляти себе в командах з баскетболу або волейболу, наприклад.

Я вам з упевненістю скажу, що такого масового регулярного турніру серед школярів молодших і середніх класів в Одесі немає ні в одному виді спорту. Попит є, бажаючі є, це дуже добре!

- Що скажете про підсумки Кубка Одеси з регбі-5?

- Звичайно ж, я засмучена тим, як виступила команда «Йосип Дерибас», яку треную особисто я. Ми стали всього лише четвертими, хоча у нас на це є причини: в школі багатьох «підкосила» «вітрянка», через що за останні тижні ми нормально не змогли потренуватися. Крім того, сьогодні два гравці не приїхали через хворобу. В результаті, перебудуватися вже не зуміли, всі наші награні схеми були зруйновані, ми не показали того, що могли показати. Але, знаєте, перемагає найсильніший ... По суті, розподіл місць у підсумковій класифікації мною було прораховано ще до фінальних ігор, з огляду на те, в якій формі перебували команди. Всі чотири колективи - чудові, всі були гідні успіху, але я думаю, що підсумки турніру закономірні. Свіжоспечений володар Кубка Одеси - «Емануїл Ксантос» - двічі по ходу турніру обіграв найсильнішу команду України - «Карло Боссолі», завоювавши головний трофей. Звичайно, це дуже прикро - програвати дві гри з результатом 0:5, але, впевнена, в наступному році «Боссолі» знову буде боротися за найвищі місця у всіх турнірах.

- Це дуже приємно, що саме одеські команди, на даний момент, є кращими в Україні: «Боссолі» - чемпіон країни, «Ксантос» - віцечемпіон. Чи можна говорити про те, що і в наступному році наші земляки будуть на перших ролях в чемпіонаті України?

- У жодному місті України немає такої кількості шкільних регбійних команд, немає такого розвитку регбі-5, тому я вважаю, що мало у кого є шанси в найближчі роки створити серйозну конкуренцію одеситам. Хоча, зізнаюся, в чемпіонаті України нашим хлопцям непросто: там діють дещо інші правила, дозволена гра ногою, дозволяється падіння м'яча, у нас же ігри більш складні. Хлопцям на місці доводиться перебудовуватися, але гравці у нас швидкі і технічні, тренери - чудові, тому я сподіваюся на те, що Одеса буде номером один в Україні і в наступному році, і ще багато років по тому! А поки вітаю всіх із завершенням сезону, бажаю нашим регбістам, їх батькам, тренерам, близьким і рідним веселих свят і гарного відпочинку! Любіть регбі-5, чекаємо всіх у наступному році на наших майданчиках.

credo63.com

 
30 вересня 2023 г.
Чемпіонат України з регбі-15 (чоловіки): збірна команда м. Києва вдома розгромила одеський «Кредо-63»

Відео галерея до новини «Чемпіонат України з регбі-15 (чоловіки): збірна команда м. Києва вдома розгромила одеський «Кредо-63»».

25 вересня 2023 г.
КЛАСИЧНЕ РЕГБІ ПОВЕРНУЛОСЯ НА РЕГБІЙНІ ПОЛЯ УКРАЇНИ!

Відео галерея до новини «КЛАСИЧНЕ РЕГБІ ПОВЕРНУЛОСЯ НА РЕГБІЙНІ ПОЛЯ УКРАЇНИ!».

 
НАГОРОДЖЕННЯ ЗАСНОВНИКІВ та ВЕТЕРАНІВ РЕГБІ КПІ ім. Ігоря Сікорського