Новина детально
13 травня 2019 р.

У столиці провели історичну реконструкцію серії матчів з регбі серед військовополонених Другої світової війни

Київська міська федерація регбі організувала на території Державного музею авіації України імені О.К. Антонова історичну реконструкцію серії матчів, що проходили в концентраційних таборах під час Другої світової війни. Змагання відбувалися між військовополоненими країн Південної Африки та Нової Зеландії.

«Воїни армій цих країн, потрапляючи в полон, мали більш привілейоване становище, ніж радянські військовополонені. Насамперед це проявлялося в можливості отримувати гуманітарну допомогу від організації «Червоний Хрест». Окрім медикаментів та одягу, солдати також просили м’яч для регбі», – зазначає тренер однієї з команд Олег Сморчков.

Любов військових цих країн до регбі була настільки великою, що солдатам навіть вдалося провести чемпіонат світу серед військовополонених.

Особливо цікавими є історії про те, як солдати самотужки виготовляли форму для матчів. Олег Сморчков розповідає, що гравці країн Південної Африки виварювали в окропі жилети Червоного Хреста разом з радянською уніформою, щоб досягти бажаного зеленого кольору. Жовті ж комірці військовополонені отримували шляхом того ж виварювання тканини разом з пігулками від малярії.

У матчі команду Нової Зеландії представляв регбійний клуб «Київські Соколи», а команду Південної Африки – РК «Гарт».

Запекла боротьба завершилась нічиєю – 4:4.

Old Car Land

09 січня 2020 г.
Спортивний інтерес (від 08.01.2020 р.)

Відео галерея до новини «Спортивний інтерес (від 08.01.2020 р.)».

31 грудня 2019 г.
Традиційний обласний турнір з регбі пройшов у Покровську (ВІДЕО)

Відео галерея до новини «Традиційний обласний турнір з регбі пройшов у Покровську (ВІДЕО)».

 
Федерація регбі України вдячна офіцеру Європейської федерації Хосе Горачатеги за тиждень «підвищення кваліфікації» (ФОТО)