Новость подробно
13 сентября 2023 г.

Тетяна ТАРАСЮК: «Дуже щаслива знову представляти свою країну на такому рівні»

Титулована одеська регбістка Тетяна Тарасюк продовжує «запалювати» на полях Європи: цього року у складі лісабонського «Спортингу» вона здобула кілька трофеїв у Португалії, разом зі збірною України виграла чемпіонат Європи з регбі-7 у дивізіоні «Trophy». Окрім того, Тетяна продовжує розвиватися як арбітриня. Про все це ми з нею поговорили підчас ексклюзивного інтерв’ю для пресслужби Федерації регбі Одеської області.

– Тетяно, зрозуміло, що з того моменту минуло вже достатньо багато часу, але ж саме перемога жіночої збірної України з регбі-7 у чемпіонаті Європи є найважливішим досягненням для жіночого регбі нашої країни цього року. Отже, пропоную розпочати нашу бесіду з твоїх вражень від тієї яскравої перемоги…
– Я дуже щаслива знову представляти свою країну на такому рівні. Попри таку велику перерву, а ми не грали у чемпіонаті Європи два роки, збірна України довела усім, що може багато чого навіть за такої важкої ситуації, у якій опинилася наша країна наприкінці лютого 2022 року. Я вважаю, що зараз головне – продовжувати працювати над собою, активно тренуватися, перебувати у хорошій формі, тому що рівень елітного дивізіону чемпіонату Європи – «Championship» – набагато вищий за той, який ми виграли. Але я упевнена, що ми маємо усі шанси закріпитися щонайменше у десятці найкращих команд континенту.

– Ти зіграла в усіх матчах і першого, і другого туру. Можеш пригадати найважчі поєдинки для збірної України?
– Так, я брала участь у всіх матчах, отже, на собі відчула рівень усіх суперниць. Дійсно, у деяких іграх було доволі важко, навіть попри те, що у підсумку перемога залишалася за нами. А найважче було, звичайно, зі збірною Туреччини, яка реально продемонструвала відчутний прогрес з того часу, коли ми зустрічалися із нею востаннє. Дуже пристойний суперник.

– Що скажеш про організацію чемпіонату Європи? Загреб, Будапешт…
– В цілому, організація і у Загребі, і у Будапешті була нормальною. Ви ж розумієте, завжди можна знайти щось таке, за що можна було б зачепитися, але я цього робити не буду, бо особисто мене все влаштовувало! (посміхається)

– Що скажеш про підтримку на чемпіонаті Європи?
– Команди ставилися одна до одної з величезною повагою. Особисто я з трибун підтримувала наших головних суперниць – команду Туреччини, а також – наших близьких друзів – Грузію. Під час ігор збірної України дуже часто можна було почути слова підтримки від інших команд. Це дуже приємно. Вважаю, що так і має бути!

– Кому присвячуєш перемогу збірної України у дивізіоні «Trophy»?
– Перемогу присвячую усім людям, які зараз захищають нашу країну, завдяки яким у нас є можливість грати в улюблену гру у цей важкий для України час. Також хотілося б присвятити свою перемогу Хосе Горрочатегі.

– Чим займалася влітку після повернення з чемпіонату Європи?
– Після нашої яскравої перемоги я встигла взяти участь у чемпіонаті Європи з регбі-7 серед юніорів, але вже у якості рефері, потім була невеличка відпустка, після чого я поновила тренування, почала готуватися до нового сезону. Ну а далі була Європейська універсіада і, як ви бачили, збори та перша, історична гра збірної України з регбі-15 проти збірної Каталонії. Приємний і корисний досвід для усіх нас.

– Наступного року збірній України доведеться грати з найкращими командами нашого континенту, бо вона пробилася до елітного дивізіону чемпіонату Європи. Слідкувала за елітним дивізіоном цього літа?
– Так, я намагалася дивитися матчі дивізіону «Championship» у перервах між нашими іграми, спостерігала за збірною Польщі, оскільки мені імпонує ця команда, а також за Португалією, оскільки у її складі багато моїх подруг, а наступного року, можливо, саме португальські регбістки будуть нашими головними суперницями.

– Загалом за кого вболіваєш у Європі, у світі?
– У Європі, не повірите, вболіваю за збірну України! (посміхається) А якщо казати про світове регбі, то мені імпонує збірна Австралії.

– Ти відіграла чудовий сезон у Португалії. Що скажеш про виступи лісабонського «Спортингу»?
– Минулий сезон ми, як на мене, закінчили дуже добре: команда виграла чемпіонат Португалії і з регбі-15, і з регбі-7, окрім того, грала у фіналі Кубка Португалії з регбі-15.

– Ми вже писали про те, що ти, як і інша одеситка – Анастасія Крижановська – залишаєшся у «Спортингу». Підтверджуєш?
– Так, щонайменше на наступний сезон я вирішила залишитися у «Спортингу», а далі подивимось!

– А як щодо Одеси? Плануєш відвідати наше місто цього року?
– Планувати зараз щось важко, бо Португалія знаходиться не дуже близько до України, але скажу, що зараз у планах повернення до Одеси немає. Втім, користуючись нагодою, передаю вітання усім одеситам, одеситкам та гостям нашого міста. Тримайтеся!

rugby.od.ua

Борьба с голодом
 
Get into Rugby
30 сентября 2023 г.
Чемпіонат України з регбі-15 (чоловіки): збірна команда м. Києва вдома розгромила одеський «Кредо-63»

Видео галерея к новости «Чемпіонат України з регбі-15 (чоловіки): збірна команда м. Києва вдома розгромила одеський «Кредо-63»».

25 сентября 2023 г.
КЛАСИЧНЕ РЕГБІ ПОВЕРНУЛОСЯ НА РЕГБІЙНІ ПОЛЯ УКРАЇНИ!

Видео галерея к новости «КЛАСИЧНЕ РЕГБІ ПОВЕРНУЛОСЯ НА РЕГБІЙНІ ПОЛЯ УКРАЇНИ!».

 
НАГОРОДЖЕННЯ ЗАСНОВНИКІВ та ВЕТЕРАНІВ РЕГБІ КПІ ім. Ігоря Сікорського
Міністерство молоді та спорту України
 
Національний Олімпійський комітет України
 
Сайт Всемирной Федерации Регби
 
Rugby Europe
 
Федерация регби Одесской области