Новость подробно
07 июля 2022 г.

Адамик Петро Михайлович

Продовжуємо знайомити вас з керівним складом ФРУ.

Адамик Петро Михайлович – віцепрезидент Федерації регбі України, президент Федерації регбі Львівщини, президент ГО «Західноукраїнська асоціація регбі», президент Львівської регбійної команди «Сокіл», заслужений працівник фізичної культури та спорту України.

Почав займатися регбі в 13 років, а у 15 – вже виступав у основному складі львівської регбійної команди «Сокіл». Активні виступи у змаганнях завершив в 1991 році. Кандидат в майстри спорту, член збірної УРСР з регбі.

«Гра в регбі дала мені в житті все: характер, друзів, середовище та навчила мене реального розуміння, що таке командна гра», – говорить Адамик.

Петро Адамик – відомий український політичний та громадський діяч. Депутат Львівської міської ради з 2006 року, голова правління Товариства міжнародної дружби України та В'єтнаму, член робочої групи з питань співпраці Львова з містами В'єтнаму.

«Львів – наше місто, регбі – наша гра» – стало гаслом львівських регбістів й орієнтиром Петра Адамика в його політичній та громадській діяльності.

Він максимально сприяє розвитку регбі у Львові, оскільки переконаний, що Львів має стати спортивною столицею всієї Західної України. За його ініціативи та підтримки міський стадіон «Юність» став базовим для тренувань регбійної команди «Сокіл», а також юних регбістів та ветеранів гри.

До війни майже вдалося завершити реконструкцію стадіону «Юність», де вже облаштували тренувальний павільйон, а також нові та зручні трибуни для глядачів.

Львівські регбісти на стадіоні «Юність» організовували найпрестижніші міжнародні турніри. Регбі у Львові стало популярним спортом, грати у регбі стало модно та престижно.

Федерація регбі Львівщини об'єднує декілька різновидів регбі: класичне регбі-15, регбі-13 (регбі ліг), регбі-7 та безконтактне регбі-5 для дітей. У Львові базуються клуби: клуби «Сокіл», «Lviv Tigers», «Левиці», а також команда ветеранів регбі «Сиві Леви».

Регбійний клуб «Сокіл» заснували у Львові. Команда є неодноразовим призером чемпіонату України (бронза – 2009, 2011, 2012, 2014, 2018). Команда «Lviv Tigers» є багаторічним срібним призером чемпіонату України серед клубів Суперліги, а львівська жіноча команда «Левиці» стала бронзовим призером чемпіонату України 2020 року з регбі-7 серед жіночих команд Суперліги.

Під час війни львівські регбісти регулярно тренуються та залучають до гри в регбі дітей та юнаків, організовують для них регулярні благодійні турніри та інші змагання. Віднедавна учасниками цих заходів стали й діти-переселенці. Львівські регбісти переконані, що регбі – це добра психологічна терапія для дітей, до того ж регбі виховує у них вміння перемагати в команді.

У Львові на стадіоні «Юність» проводили свої перші етапи підготовки до Чемпіонату Європи 2022 українські, жіноча та чоловіча юніорські (до 18 років) збірні з регбі-7.

З перших днів війни Федерації Регбі Львівщини створила Регбійну Територіальну Оборону.

На стадіоні «Юність» почали приймати біженців, а деякі гравці приймали у себе 2-3 сім'ї. Основними напрямками діяльності РТО стало: розвантаження гуманітарної допомоги, розселення біженців, організаційні моменти, допомога під час перевезення, забезпечення безплатним харчуванням тощо. Також Федерація регбі Львівщини організувала навчання з медичної допомоги. Коштом президента Федерації регбі Львівщини регулярно купують техніку для військових Збройних Сил України.

Представники львівського регбі нині зі зброєю в руках захищають свободу та незалежність Батьківщини.

Наші Герої: Ігор Воробель, Роман Чорнописький, Ігор Ващук, Богдан Ханьков, Дмитро Царев, Сергій Пустовойченко, Віктор Сульєв, Ігор Духняк, Валентин Коваль, Микита Мітін, Мартин Грищенко та Тимофій Ридванський.

За особисту мужність і самовіддані дії, вірність військовій присязі президент нагородив лейтенанта ракетних військ, гравця Соколу Ігоря Воробеля орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

«Своїм головним завданням я вважаю допомогу нашим Захисникам, а решту ми надолужимо після перемоги», – наголошує Петро Адамик.

Борьба с голодом
 
Get into Rugby
30 сентября 2023 г.
Чемпіонат України з регбі-15 (чоловіки): збірна команда м. Києва вдома розгромила одеський «Кредо-63»

Видео галерея к новости «Чемпіонат України з регбі-15 (чоловіки): збірна команда м. Києва вдома розгромила одеський «Кредо-63»».

25 сентября 2023 г.
КЛАСИЧНЕ РЕГБІ ПОВЕРНУЛОСЯ НА РЕГБІЙНІ ПОЛЯ УКРАЇНИ!

Видео галерея к новости «КЛАСИЧНЕ РЕГБІ ПОВЕРНУЛОСЯ НА РЕГБІЙНІ ПОЛЯ УКРАЇНИ!».

 
НАГОРОДЖЕННЯ ЗАСНОВНИКІВ та ВЕТЕРАНІВ РЕГБІ КПІ ім. Ігоря Сікорського
Міністерство молоді та спорту України
 
Національний Олімпійський комітет України
 
Сайт Всемирной Федерации Регби
 
Rugby Europe
 
Федерация регби Одесской области